نمایش نمایش

شناسه : 25284459
رئیس مرکز تحقیقاتی دیابت یزد خبر داد


رئیس مرکز تحقیقاتی دیابت یزد با اشاره به اینکه بیش از ۱۰۰ هزار بیمار دیابتی در یزد وجود دارد، گفت: به زودی «اتوبوس آبی» در یزد راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش عصر فرهنگ، دکتر محمدرضا آقایی میبدی در گفتگو با خبرنگار یزدبانو از راه‌اندازی اتوبوس دیابت به صورت دائمی در یزد خبرداد و گفت: یک دستگاه اتوبوس را از شرکت اتوبوسرانی یزد تحویل گرفته و با هزینه دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد و یکی از شرکت‌های تولیدکننده انسولین که طرح های آموزش و پژوهش انجام می دهد، این اتوبوس را به تجهیزات دیابت مجهزخواهیم کرد.
 
وی با بیان اینکه اتوبوس یاد شده با تغییراتی که در آن اعمال خواهد شد به کلینیک مشاوره سیار دیابت تبدیل خواهد شد، تصریح کرد: خدمات مشاوره‌ پزشکی و پرستاری دیابت، امکانات آموزشی، تجهیزات دیابت و غیره از جمله خدماتی است که در اتوبوس دیابت ارائه خواهد شد.
 
دکتر آقایی مزیت راه‌اندازی اتوبوس دیابت را خدمت‌رسانی و ارائه امکانات بیشتر در مکان‌های مختلف همراه با صرفه جویی در زمان بیان کرد و افزود: در حال حاضر با کمک همکاران به جاهای مختلف از جمله مدارس، ادارات، محله‌ها، حسینیه و تکایای مختلف، مکان های عمومی و غیره رفته و در چادر با امکاناتی که داریم غربالگری را انجام داده و خدمت‌رسانی می‌کنیم.
 
وی با بیان اینکه اتوبوس را تحویل گرفته و در حال آماده‌سازی آن هستیم، خاطر نشان کرد: دایره آبی سمبل بین المللی دیابت است؛ از این رو اتوبوس دیابت تحت عنوان «اتوبوس آبی» تا حداکثر دو ماه آینده، راه‌اندازی خواهد شد.
 
رئیس مرکز تحقیقاتی دیابت یزد با اشاره به اینکه «اتوبوس آبی» در هرجایی که درخواست داده شود دایر می‌شود؛ اذعان کرد: در صورتی که دستگاه‌های مختلف در خواست دهند، خدمات مبارزه با دیابت را ارائه خواهیم کرد.
 
انتهای پیام/

فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها