نمایش نمایش

شناسه : 30639851


یک فعال فرهنگی برای ترویج فرهنگ مطالعه پویش ملی «من یک ایرانی کتابخوانم» را طراحی کرده است.

به گزارش عصرفرهنگ؛ محمد شمس الهدی جوان 20 ساله یزدی برای ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی پویش ملی «من یک ایرانی کتابخوانم» را طراحی و اجرا کرده است.

این فعال فرهنگی در مورد انگیزه ایجاد چنین پویشی گفت: رهبر معظم انقلاب در دیدار با دانشجویان در ماه مضان امسال فرمودند: «من به همه‌ی آن هسته‌های فکری و عملیِ جهادی، فکری، فرهنگی در سرتاسر کشور مرتّباً میگویم: هرکدام کار کنید؛ مستقل و به‌قول میدان جنگ، آتش‌به‌اختیار.» آتش به اختیار زمانی کاربرد دارد که مسئولان آن طور که شایسته است کار نمی کنند و در تشخیص امور اصلی و فرعی مشکل پیدا کردند. همه دوستانی که در اجرای این پویش کمک می کنند، این اعتقاد را دارند که اگر بخواهیم منتظر بودجه، ابلاغیه و امکانات باشیم، اصلاً هیچ کاری در کشور پیش نخواهد رفت. البته اگر دولت به ما در اجرای این طرح کمک کند که صد البته کار موثر تر خواهد شد و پیشرفت بهتری خواهد کرد.

وی افزود: این پویش با هدف تقویت بُعد فکری و علمی مردم ایران، معرفی کتاب های ناب، افزایش سرانه مطالعه کشور، رفع موانع کتابخوانی و تسهیل خرید کتاب راه اندازی شده است. انشالله به زودی در سطح آزمایشی در شهر یزد و بعد از آن در کل کشور اجرا خواهد شد.

شمس الهدی بیان داشت: این پویش دارای بخش های مختلف تبلیغ برای جذب مخاطب، ثبت نام مخاطب، اطلاع رسانی از طریق معرفی هفتگی کتاب های منتخب و برگزاری مسابقه ماهانه است. در پایان هر ماه به صورت پیامکی یا فضای مجازی چند سوال از کتاب معرفی شده پرسیده می شود و بعد از قرعه کشی به رسم یادبود هدیه ای به منتخبان اهدا می شود. همچنین یک سری کارها هم برای تقویت روحیه کتابخوانی و رفع موانع صورت می گیرد.

وی ادامه داد: کارهای خوبی برای جذب مخاطب و ایجاد جریان کتابخوانی در کشور و در خلال اجرای این پویش انجام خواهد گرفت. برای مثال جذب افراد معروف و مشهور مثل بازیگران و مسئولان کشوری و… جهت پیوستن به پویش و تعهد خواندن یک کتاب(به دلخواه)در هرهفته از این موارد است.

این فعال فرهنگی بیان کرد: در اثر چنین فعالیت هایی فضای گفتمانی و عملیاتی مردم ایران یک فضای علمی تر و منطقی تر خواهد شد. وقتی مردم ما کتابخوان شدند، اهل مطالعه و علم آموزی شدند، تحقیقاً کار ها هم متقن تر و درسطح بالاتری انجام خواهد گرفت و  روز به روز به سرعت پیشرفت کشور ما در جهان افزوده خواهد شد. زیرا همه ما یک هدف را دنبال می کنیم و آن الگو شدن کشور عزیزمان برای جهانیان است.

انتهای پیام/


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها