نمایش نمایش

شناسه : 19506213


سفر دکتر روحانی به کیش در حالی این روزها خبرساز شده است که گفته می شود آقای هاشمی رفسنجانی نیز برای گذران تعطیلات راهی این قسمت از خاک کشورمان شده است که همین موضوع باعث شده است بسیاری از تحلیل گران این سفر را نه سفری استانی بلکی دارای اهداف خاص دانسته اند.

به گزارش عصر فرهنگ؛ سفر دکتر روحانی به کیش در حالی این روزها خبرساز شده است که گفته می شود آقای هاشمی رفسنجانی نیز برای گذران تعطیلات راهی این قسمت از خاک کشورمان شده است که همین موضوع باعث شده است بسیاری از تحلیل گران این سفر را نه سفری استانی بلکی دارای اهداف خاص دانسته اند.بر همین اساس گفته می شود روحانی و هیئت همراه  برای اجرا و شروع برجام 2 و 3 راهی این سفر شده اند.
 
این سفر اگر تحت چنین هدفی صورت گرفته باشد باید آن را در راستای پروژهای دانست که رهبر معظم انقلاب در نخستین روز سال جدید در حرم رضوی در خصوص آن هشدار دادند. بر همین اساس گفته می شود برخی از حاضرین در این سفر قصد دارند در روند اجرای برجام 2 بسیاری از عناصر اپوزیسیون را به کشور باز گزدانند که از این عنلصر معاند می توان به مهاجرانی وزیر دولت اصلاحات اشاره کرد.
 
آن چه در این میان قابل تامل است این تلاش ها در حالی صورت می گیرد که رهبر معظم انقلاب سال جاری را سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل نام نهاده اند که این موضوع از اهمیت فوق العاده اقتصاد و مشکلات اقتصادی پیش روی مردم، اذعان دارد که با این تحرکات، به نظر می رسد دولتی ها پس از دغدغه رفع حصر، بازگرداندن عناصر فراری از کشور را نیز به دغدغه های خود افزوده اند تا بیش از پیش به مشکلات عدیده کشور و مردم بی اعتنا باشند.
 
در همین میان برخی از گمانه زنی ها از نقش برجسته هاشمی رفسنجانی در این سفر حکایت دارد که گفته می شود وی در این سفر قصد دارد پل و راه رتباطی بین دولت و برخی از دول مرتجع منطقه باشد. این اقدامات در سایه، برای دولت یازدهم دور از انتظار نیست زیرا آن ها در راستای رسیدن به برجام اقدامات زیادی از این دست را تجربه کرده اند.
 
آنچه که مهم و قابل تامل است عدم تحرک و مسئولیت پذیر نبودن دولت در خصوص برجام است به صورتی که مسئول اتحادیه اروپا از اتمام اقدامات ایران در رستای برجام خبر داده است و از سوی دیگر هنوز طرف غربی به تعهدات خود عمل نکرده است که همین موضوع در سخنرانی اخیر مقام معظم رهبری نیز به آن اشاره شد ولی هیچگونه اعتراضی به دول اروپایی و آمریکا از طرف دولت روحانی برای اجرا نشدن کامل برجام به دنبال نداشت.
حال باید دید با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در نخستین روز سال جدید در حرم رضوی مبنی بر عدم احقاق کامل حق ایران در برجام و ناتمام ماندن و کامل اجرا نشدن برجام، و مشکلات عدیده اقتصادی مردم، دولت و آقای هاشمی با برجام 2 و 3 آن هم در جزیره کیش به دنبال چه می گردند.
یزد رسا

فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها