نمایش نمایش

شناسه : 30390884
دشتی مطرح کرد


دشتی با انتقاد از القای برخی شبهات در مورد حضور مدافعان حرم در سوریه عنوان کرد: طبیعی است کسانی که با این وادی از معرفت و عشق به خدا و دفاع و فداکاری برای مردم نا آشنا هستند دچار شبهه هایی در زمان حاضر می شوند و قلم به سوی تأمین منافع استکبار جهانی می برند.

به گزارش عصرفرهنگ؛ غلامحسین دشتی در مصاحبه با به یزدرسا با تقدیر از رشادت شهید محسن حججی گفت: جهان اسلام این روزها شاهد ظهور جلوه ای دیگر از ایثار و فداکاری جوانی از نسل عاشورای حسینی و تربیت شده در انقلاب امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب است. اتفاقی که چشم تمامی بیدار دلان مخصوصاً در جهان اسلام را به خود معطوف داشت و نمایی از حماسه عاشورای حسینی در برابر جریان استکباری و پیوند خورده با خوارج نهروانی و تکفیری و متحد با صهیونیست جهانی را به نمایش گذاشت.

معاون سابق سیاسی-امنیتی استاندار یزد افزود: اوج ایثار و فداکاری شهید سرافراز اسلام محسن حججی بار دیگر جهان اسلام و حتی خفتگان بی تفاوت در برابر جنایات ایالات متحده آمریکا و جریان تکفیری به تأمل بیشتر وا داشت.

دشتی ادامه داد: آنچه در این حماسه بزرگ مهم تر از پیروزی های میدانی و دفع شر متحدان استکبار جهانی بود قامت استوار آن جوان ایثار گر است که در چنگ وحشی ترین انسان های زمان و دشنه به دستان از قبیله ابولهب و ابوسفیان با صلابت و اعتماد به نفس چشم به افق های دور دست تحقق حاکمیت اسلام در سراسر جهان و دفع ظلم و ستم و فساد استکبار جهانی داشت و راه آینده را به همه عدالتخواهان و مبارزان راه آزادی نشان داد.

این تحلیل گر مسائل سیاسی با انتقاد از القای شبهاتی در خصوص لزوم حضور ایران در سوریه بیان داشت: شناخت مجاهدت چنین شهدایی نیازمند برخورداری از بصیرت، اندیشه توحیدی و فرهنگ ناب محمدی و در یک کلمه مکتب ظلم ستیز و توحید محور امام راحل است. نبود چنین فرهنگی و نداشتن چنین بصیرتی می تواند اینگونه جریان های فکری در داخل را در مقابل مردم و اسلام و منافع جهان اسلام و نیز مدافع مستکبران جهانی بگرداند. طبیعی است کسانی که با این وادی از معرفت و عشق به خدا و دفاع و فداکاری برای مردم نا آشنا هستند دچار شبهه هایی در زمان حاضر می شوند و قلم به سوی تأمین منافع استکبار جهانی می برند.

وی گفت: جامعه اسلامی ما باید اینگونه خفتگان که امروز از بیت المال ناآگاهانه به نفع استکبار قلم می زنند را آشنا کند و حقایق این فرهنگ ایثارگرانه نشأت گرفته از عاشورای حسینی را بر آنان آشکار سازد.

وی تصریح کرد: حرکات این چنینی و مثلاً زمزمه مذاکره با داعش یک جریان را در کشور رقم می زند که خواسته یا ناخواسته در راستای تأمین منافع استکبار جهانی است. این افراد باید بدانند هدف داعش مسئله عراق و سوریه نیست و موضوع بسیار جدی تر است.

دشتی افزود: با عنایت به اینکه مقصود استکبار جهانی در شرایط کنونی همان چیزی است که امام خمینی(ره) در وصایای خود به آن اشاره کرده اند که «استکبار جهانی هدفش فقط ایران و جمهوری اسلامی نیست بلکه تهاجم به اصل اسلام است»، بنابراین آنچه در منطقه در چارچوب دفاع از رژیم صهیونیستی و در واقع متحدان منطقه ای مثل داعش اتفاق می افتد مقابله با اساس اسلام و اسلام ناب محمدی است.

این تحلیل گر مسائل سیاسی  در پایان تاکید کرد: تحولاتی که در منطقه اتفاق افتاده مثل شکل گیری جریان حزب الله در جنوب لبنان که نه تنها در مقابل اسرائیل منفعل نیست بلکه اسرائیل را از  سال 2003 در موضع دفاعی و انفعالی قرار داده ناشی از همان اسلام عزت بخشی است که دشمنان از آن واهمه دارند و برای جلوگیری از نشر این تفکر دست به هر اقدام و جنایتی می زنند.

انتهای پیام/
 


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها