نمایش نمایش

شناسه : 31479614
عضو شورای اسلامی شهر یزد:


عضو شورای اسلامی شهر یزد با بیان اینکه مهم ترین مشکل شورای شهر، اعضای آن هستند، تصریح کرد: در حالی که شورای شهر باید به مسائل و مشکلات شهری بپردازد اما شورای کنونی شهر همه چیز را سیاسی کرده است.

به گزارش عصرفرهنگ؛ مرتضی شایق عضو شورای اسلامی شهر یزد در مصاحبه با خبرنگار یزد آوا در خصوص وضعیت خیابان قیام گفت: مقرر شده آقای فرهمند مشاور طرح خیایان قیام مطالعاتی را روی این پروژه انجام دهد و نتیجه را به شورای شهر اعلام کند.

وی افزود: شکایتی نیز از سوی بنده و یکی دیگر از اعضای شورای شهر یزد در خصوص اقدامات بدون مطالعه‌ای که خیابان قیام را به این وضع درآورده است تنظیم شده است و به دیوان عدالت اداری ارائه و درخواست بررسی داده‌ایم  که مدارک آن تقریبا تکمیل شده و منتظر رای دیوان هستیم.

شایق با اشاره به ثبت جهانی یزد نیز گفت: اکنون تنها درخواست ثبت بافت تاریخی یزد در یونسکو به ثبت رسیده است و حرف و حدیث برای اقداماتی که باید در این خصوص انجام شود زیاد است و هر کس با ذهن و وهن خود به آن می‌پردازد.

وی ادامه داد: بدنه بافت تاریخی یزد مشخص و روشن است اما باید مردم در آن ساکن شوند و وضعیت اجتماعی و ترافیکی شهر یزد سامان یابد. آنچه که موجب ثبت این بافت شده خشت و گل نیست، بلکه خصوصیات و اقدامات پیشینیان در یزد بوده و باید میراث غنی مردم یزد از جمله سخت کوشی، تعهد، قابل اعتماد بودن حفظ و به آن پرداخته شود.

شایق با بیان اینکه مهم ترین مشکل شورای کنونی شهر، اعضای آن هستند، تصریح کرد: در حالی که شورای شهر باید به مسائل و مشکلات شهری بپردازد اما شورای کنونی شهر همه چیز را سیاسی کرده است و نه ارزش‌ها برای برخی از اعضا قابل قبول است و نه تجربیات.

وی افزود: بعد از گذشت تقریبا دو ماه از شروع کار هنوز نتوانستیم تصمیمی بگیریم و کاری انجام دهیم. مدت زمان زیادی نیز نمانده که باید عوارض و بودجه سال 97  را بررسی و تصویب کنیم اما هنوز هیچ کاری انجام نشده است.

این عضو شورای شهر با انتقاد از عملکرد بعضی اعضای شوراعنوان کرد: برخی اعضای شورا روی یک حکم قضایی مانور می‌دهند و در مورد آن بحث می‌کنند در حالی که بررسی این حکم هیچ ارتباطی به شورا و اعضای آن ندارد و باید روال قانونی خود را طی کند.

انتهای پیام/


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها