نمایش نمایش

شناسه : 27371366
در جریان تذکری شفاهی در صحن مجلس؛


صباغیان با اشاره به اینکه هنوز به عنوان نماینده مردم درباره حقوق‌ها سردرگم است، گفت: اگر این حقوق‌ها قانونی بوده باید از دریافت‌کنندگان اعاده حیثیت شود و اگر غیرقانونی بوده پرداخت 14 میلیون تومان هم غیرقانونی است.

به گزارش عصرفرهنگ؛ محمدرضا صباغیان نماینده بزرگترین حوزه انتخابیه کشور در مجلس شورای اسلامی صبح امروز (یکشنبه 15 اسفند) در اخطار اصل سوم قانون اساسی در صحن علنی، گفت: من به عنوان نماینده مردم هنوز درباره موضوع حقوق‌ها سردرگم هستم. 

وی با تأکید بر اینکه نقد مردم را باید پذیرا باشیم چرا که اصل نظام اسلامی است، اظهار داشت: باید اصل حقوق‌ها را برای مردم شفاف کنیم.

صباغیان، گفت: حقوق‌های نجومی غیرقانونی بوده است و برای آن سقفی تعیین شده است؛ سقف حقوق مدیران با مصوبه دیروز از 50 میلیون به 12 میلیون تومان رسیده است. 

وی خاطرنشان کرد: اگر حقوق‌های نجومی قانونی بوده باید از دریافت‌کنندگان آن که ملامت‌ها شنیده‌اند اعاده حیثیت شود و اگر غیرقانونی بود همچنان پرداخت 14 میلیون تومان نیز غیرقانونی است.

نماینده مردم یزد در مجلس شورای اسلامی، گفت: سال آینده حقوق کارگران تنها 10 درصد افزایش می‌یابد اما برای مدیران 17 برابر حداقل حقوق پیش‌بینی شد در حالی که در قانون حداکثر 7 برابر حداقل حقوق برای مدیران پیش‌بینی شده است چه توضیحی در این رابطه وجود دارد.

به گزارش فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در توضیح خاطرنشان کرد: اگر متن را دقیق بخوانید برای شما موضوع روشن می‌شود؛ مجلس برای مدیران سقف دریافتی گذاشته و در تبصره‌ای افزایش 30 درصدی را برای کسانی که در مناطق محروم خدمت می‌کنند یا کار ویژه‌ای انجام می‌دهند آن هم با نظر رئیس جمهور، معاون اول یا وزرای دولت در نظر گرفته است.

رئیس مجلس شورای اسلامی کار نمایندگان مجلس را خیرخواهانه عنوان کرد و گفت: وقتی مشخص شد در قانون مدیریت خدمات کشوری وقفه‌ای درباره پرداخت‌های فوق‌العاده مدیران ایجاد شده است مجلس ورود کرد و سقف دو برابر حداقل حقوق را گذاشت. 

فارس

انتهای پیام/


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها