نمایش نمایش

شناسه : 31505544
عضو شورای اسلامی شهر یزد تاکید کرد


عضو شورای شهر یزد تأکید کرد: ضرورت دارد تا اعضای شورای شهر حل‌وفصل مشکلات خیابان قیام را در اولویت برنامه‌های کاری خود و شهرداری قرار دهند و هرچه سریع‌تر نسبت به حل دغدغه اصناف و بازاریان این خیابان اقدام کنند.

به گزارش عصرفرهنگ؛ محسن ابو ترابی عضو شورای اسلامی شهر یزد در مصاحبه با یزدرسا؛ درواکنش به اقدامات اخیر بازاریان خیابان قیام مبنی بر پارچه‌نویسی و اعتراض به عدم توجه مسئولان شهر برای حل معضلات این خیابان گفت: کسبه و بازاریان خیابان قیام کاملاً حق‌دارند چنین اقداماتی انجام دهند چراکه مسئولان در شرایط حساس و کنونی اقتصادی به‌جای اینکه کمک‌کار آنان باشند با اجرای طرح خیابان قیام در این برهه از زمان، به کسادی و مشکلات اقتصادی آنان دامن زدند و این موضوع سبب ناراحتی این قشر محترم و زحمتکش شده است.

وی افزود: با توجه به بازدیدهایی که ریاست محترم شورا و اعضای کمیسیون عمران از بازار داشته و از نزدیک در جریان دغدغه‌ها و گلایه‌های به‌حق بازاریان قرارگرفته‌اند آیا وقت آن نرسیده که اعضای شورا در این زمینه یکدل و متحد به این موضوع ورود کرده و فکری عاجل برای حل مشکلات این خیابان و کسبه محترم آن بکنند؟

ابو ترابی خاطرنشان کرد: بازاریان یزد همواره از پیش از انقلاب تاکنون پشتیبان و حامی انقلاب بوده و با توجه به وجود بازار مرکزی یزد و حضور بخش عمده‌ای از بازاریان شهر در این خیابان، ضرورت دارد تا اعضای شورای شهر حل‌وفصل مشکلات این خیابان ازجمله کندی تردد وسایل نقلیه، عدم وجود پارکینگ و سرویس‌های بهداشتی مناسب را در اولویت برنامه‌های کاری خود و شهرداری قرار دهند و هرچه سریع‌تر نسبت به حل دغدغه اصناف و بازاریان این خیابان اقدام کنند.

وی در خصوص اقدامات لازم برای ساماندهی خیابان قیام گفت: اصلی‌ترین نیاز خیابان قیام احداث پارکینگ طبقاتی است بنابراین احداث پارکینگ باید در اولویت برنامه‌های شورای شهر و به‌ویژه کمسیون عمرانی آن قرار گیرد.

ابو ترابی خاطرنشان کرد: هرچند درگذشته 3 هزار متر زمین در محلی مناسب به همین منظور خریداری‌شده اما باید هر چه زودتر نسبت به خرید زمین‌های اطراف آن نیز اقدام شود که کمیسیون عمرانی در حال پیگیری این موضوع است.

این عضو شورای شهر از مشخص شدن مشاور طرح ساماندهی خیابان قیام خبر داد و گفت: بار دیگر توسط کمیسیون عمرانی شورا کار به شرکت شبستآن‌که از ابتدای طرح به‌عنوان مشاور انتخاب‌شده بود سپرده‌شده و این شرکت موظف است تمام نیازهای ترافیکی، فرهنگی، اجتماعی و بهداشتی طرح را در نظر گرفته و عملیاتی کند.

ابو ترابی با تأکید بر لزوم مشورت مشاور طرح با کسبه و بازاریان خیابان قیام درزمینهٔ اجرای برنامه‌های خود اذعان داشت: برای آن‌که مشکلات جدیدی برای بازاریان عزیز به وجود نیاید شرکت مشاور باید جلسه‌ای با نمایندگان آن‌ها داشته باشد و تمامی اعضای شورا نیز بر اجرای پروژه نظارت کامل داشته باشند.

وی در پایان گفت: در حال حاضر خیابان قیام آبستن حوادث زیادی بوده وباید در خصوص رفع معضلات آن اقدام عاجل صورت گیرد بنابراین امیدوارم این موضوع در اسرع وقت دردستور کار شورا قرارگرفته و مشکلات کسبه محترم این خیابان هرچه زودتر مرتفع شود.

انتهای پیام/

فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها