نمایش نمایش

شناسه : 25741521
در همایش تغذیه سالم باحضور سفیران سلامتی در میبدمطرح شد


مدیر شبکه بهداشت میبدگفت:اولین عامل مرگ و میر در کشور ما بیماریهای قلبی عروقی، پس از آن تصادفات و سومین رده آن سرطانها است و به عبارتی دیگر،70درصد مرگ ومیرهای جامعه ما بیماریهای غیرواگیر است.

به گزارش عصر فرهنگ، به نقل از میبد خبر، همایش تغذیه سالم به همت مرکز بهداشت میبد در سالن همایش دانشکده علوم قرانی این شهرستان برگزار شد.

در این همایش مدیر شبکه بهداشت میبد ضمن عرض خیر مقدم به سفیران سلامت و رابطین بهداشت میبد، مباحثی را پیرامون اپیدمیولوژی بیماری های غیرواگیر، عوامل خطر و راههای پیشگیری از بیماریهای غیرواگیر را شرح داد.

دکتر سهیلی افزود: اولین عامل مرگ و میر در کشور ما بیماریهای قلبی عروقی، پس از آن تصادفات و سومین رده آن سرطانها است و به عبارتی دیگر، 70درصد مرگ ومیرهای جامعه ما بیماریهای غیرواگیر است.

دکتر سهیلی عمده ترین مشکل جامعه را بیماریهای غیرواگیر عنوان کرد و گفت: طی 30 سال گذشته رویکرد بیماریها از واگیر به غیرواگیر تبدیل شده  ومهمترین خصوصیت بیماریهای غیرواگیر این است که به سبک زندگی مردم برمی گردد

وی افزود:  متاسفانه در دودهه اخیر گسترش جمعیت شهرنشین، ماشینی شدن زندگی ها، تغییر نوع شغل ها، کاهش فعالیت و تحرک، استرس ها و تغییر الگوی تغذیه ای ما همگی دست به دست هم داده  و باعث شده تا بیماریهای غیرواگیر مثل دیابت، فشارخون،بیماری های قلبی عروقی، سرطانها، سکته های قلبی و مغزی و از این دست بیماریها سال به سال درحال افزایش باشد.

گفتنی است  در طول مراسم غربالگری فشارخون و اندازه گیری توده بدنی برای کلیه شرکت کنندگان صورت گرفت.

انتهای پیام/


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها