نمایش نمایش

شناسه : 22534704
خطیب جمعه یزد:


امام جمعه یزد گفت: شرایط ما نباید به دوران اوایل انقلاب بازگردد و عده‌ای امروز مثل بازرگان بگویند این سلاح و آن سلاح را نمی‌خواهیم.

به گزارش عصرفرهنگ؛ امام جمعه یزد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته یزد با بیان اینکه در قرآن و روایات سفارشهای زیادی نسبت به تربیت فرزندان بیان شده است اظهار کرد: تربیت دینی باید از سنین کودکی شروع و انجام شود و بحث تربیت دینی باید توسط نهادهای مرتبط، خانواده و جامعه مورد توجه قرار گیرد.

آیت الله ناصری افزود با اشاره هب جنایات اخیر آل سعود افزود: رژیم کودک‌کش آل‌سعود خیانتهای مختلفی به مسلمانان کرده و امروز به کشتار مردم بی پناه و مظلوم یمن مشغول است.

وی با اشاره به بی‌عدالتی سران رژیم آل سعود افزود: این خلفا و علمای این کشورها که می‌بینند و سکوت می‌کنند چطور می‌خواهند جواب خدا را بدهند و چطور می‌‌توانند در مقابل عدل الهی پاسخگو باشند.

امام جمعه یزد با اشاره به نقش آل‌سعود در حمایت از تروریستهای منطقه به ویژه داعش خاطرنشان کرد: وقتی رئیس سازمان ملل در مقابل پول بی‌عدالتی می‌کند واقعاً باید پرسید که مردم بی‌پناه این کشورها باید به کجا پناه ببرند.

امام جمعه یزد تصریح کرد: دژخیمانی که با هواپیما روی سر مردم در مسجد و مدرسه بمب می‌ریزند و مردم را قتل‌عام می‌کنند بزرگ‌ترین ناقضان حقوق بشر هستند اما همه در برابر این جنایت سکوت کرده‌اند.

آیت الله ناصری عنوان کرد: صدای منادیان حقوق بشر برای ایرانی بلند است که قاتل 18 نفر را یا قاچاقچیان بزرگ مواد مخدر را به اعدام محکوم می‌کند اما امروز همه در برابر کشتار کودکان و زنان و نوزادان و مردم‌ بی‌دفاع غیرنظامی سکوت اختیار کرده‌اند.

وی تأکید کرد: کار به جایی رسیده که حکومت دو مثقالی قطر با 200 تا 300 هزار نفر جمعیت، دستور قتل عام مردم را صادر می‌کند اما می‌بینیم که حتی برخی علمای اهل سنت نیز سکوت کرده‌اند.

ناصری ادامه داد: یکی از بزرگترین جنایتهای آل‌سعود که برای خوش رقصی برابر استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی انجام می‌شود قتل عامل مردم بی‌پناه و کودکان است و امروز همه افرادی که دم از حقوق بشر می‌زنند در برابر این اقدامات سکوت کرده‌اند.

وی عنوان کرد: وحدت بین کشورهای اسلامی مهم‌ترین نیازی است که مسلمانان برای مقابله با دشمنان خود به ویژه استکبار جهانی، آل‌سعود و رژیم صهیونیستی باید آن را تقویت کنند.

خطیب جمعه یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به روز صنعت دفاعی بیان کرد: دفاع در ذات بشر است و حتی در بدن انسان نیز سیستم دفاعی در برابر بیماری‌ها وجود دارد، بنابراین خدا در انسان قدرت دفاعی گذاشته به عنوان نمونه در بدن انسان وقتی بیماری وارد می‌شود، گلبول‌های سفید آن را نابود می‌کنند و ایجاد احساس درد سبب می‌شود که انسان برای بهبودی خود تلاش کند.

وی تأکید کرد: حال چگونه می‌توان در برابر دشمن قدرت دفاعی نداشته باشیم تا او را از خانه و کاشانه و حریم خود دفع نکنیم.

ناصری خاطرنشان کرد: باید در ایران قدرت دفاعی خود را هر چه بیشتر قوی کنیم و هرچه به سمت جلو حرکت می‌کنیم، قدرت دفاعی پیشرفته‌تری نیز داشته باشیم نه اینکه شرایط ما به دوران اوایل انقلاب بازگردد و عده‌ای امروز مثل بازرگان بگویند این سلاح و آن سلاح را نمی‌خواهیم.

امام جمعه یزد تصریح کرد: بمب اتم و بمب‌های شیمایی که تخریب‌های بسیار ایجاد می‌کند و در واقع سلاح کشتار جمعی است گرچه یک قدرت دفاعی محسوب می‌شود اما استفاده از آن به حکم علمای اسلام حرام است و ما هرگز سراغ آنها نمی‌رویم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به 26 مردادماه سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی خاطرنشان کرد: اسرای جنگ تحمیلی سال‌ها در زندان‌های مخوف رژیم بعثی به سر بردند اما مقاومت کردند و حتی یک کلمه علیه جمهوری اسلامی، امام راحل و انقلاب سخن نگفتند و ایستادگی آنها بسیار ارزشمند است.

ناصری تأکید کرد: اینکه امروز می‌توانیم در جوامع بین‌المللی سربلند باشیم و از عزت و حیثیت خود دفاع کنیم، نتیجه ایستادگی و مقاومت رزمندگان ما در دوران اسارت و در جبهه‌های نبر حق علیه باطل بود.

انتهای پام/س*

فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها