نمایش نمایش

شناسه : 29243253
خطیب جمعه بخش بهمن مطرح کرد


امام جمعه بخش بهمن با اشاره به قیام 15خرداد که پیوند مردم با روحانیت بود، گفت: ما تا زمانی با دیگران کنار می آئیم که با ولایت و رهبری زاویه نداشته باشند، اما هر کسی چنین هدفی داشته باشد، تمام قد در مقابلش می ایستیم.

به گزارش یزدرسا به نقل از سرو ابرکوه، حجت الاسلام رضا علیزاده امام جمعه بخش بهمن در خبطه های امروز نماز جمعه، ضمن اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در مراسم شب خاطره دفاع مقدس، اظهار کرد: عده ای تلاش می کنند دفاع مقدس، شهید و شهادت دستگاهای امنیتی و مهم کشور مثل سپاه و بسیج را زیر سوال ببرند. اینها فکر نمی کنند اگر این ها در کشور ضعیف شود جایگاه و امنیت آنها هم تضعیف می شود.

سند 2030 کلمات زیبا دارد اما با اسلام سازگار نیست
حجت الاسلام علیزاده با بیان اینکه سند 2030 ترویج زندگی غربی است، تصریح کرد: همان کسانی که برای کشورهای اسلامی برنامه ریزی می کنند، دستور می دهند که فرهنگ جهاد و شهادت از مجموعه کتاب های معارف دینی در مدارس حذف شود. در همین راستا نه چند روحانی بلندگو به دست، بلکه رهبر معظم انقلاب و عده ای از مراجع نگرانی خود را ابراز کردند که این سند با وجود داشتن کلمات زیبا، با نظام اسلامی سازگاری ندارد.

علیزاده در همین راستا، افزود: 2030 می گوید جهاد و شهادت که نمونه آن درس حسین فهمیده است، خشونت بوده و باید حذف شود، برای همین چنین درسی از کتاب درسی بچه ها حذف می شود. این سند می گوید خانواده تنها زن و مردم و فرزندان نیست، بلکه زن و زن، مرد و مرد، و انسان و حیوان هم می تواند خانواده باشد. آنوفت عده ای می گویند ما امضا کرده ایم اما نمی پذیریم.

کسانی به امام خمینی(ره) نزدیکترند که تابع راه و روش او باشند
وی ضمن اشاره به سالروز رحلت امام خمینی(ره) اذعان کرد: پس از عروج 28 ساله رهبر کبیر انقلاب هنوز رهنمودهای ایشان چراغ راه حرکت نظام است. امروز کسانی به حضرت امام نزدیکترند که تابع راه و روش آن حضرت در همه ابعاد به ویژه استکبار ستیزی باشند، نه اینکه تنها با سخن گفتن خود را به امام نزدیک بدانند، بلکه باید در عمل هم نشان دهند.

خطیب جمعه بخش بهمن آنچه را که مسئولین نظام باید با توجه به سیره امام خمینی(ره) نصب العین خود قرار دهند، مردم باوری، سیاست توام با دیانت و رعایت عدالت اجتماعی عنوان کرد.

اقتدار، امنیت و آرامش کشور مرهون تدبیرهای رهبری است
حجت الاسلام علیزاده ادامه داد: مقام معظم رهبری بعد از ارتحال حضرت امام(ره) نعمتی بزرگ برای نظام جمهوری اسلامی هستند وبحمدالله راه و روش ایشان همان راه و مسیر حضرت امام است. امروز معنویت، شجاعت، درایت، تیزبینی و استکبارستیزی مقام معظم رهبری زبانزد عام وخاص و موجب سربلندی نظام اسلامی است و مردم به خوبی می دانند که اگر تدبیرهای ایشان نبود امروز اقتدار، امنیت و آرامش هم در کشور نبود.

علیزاده با بیان اینکه 15 خرداد نشان دهنده پیوند مستحکم روحانیت با مردم است، یادآور شد: این پیوند درسی است برای همه کسانی که فکر می کنند می‌توانند در مقابل اراده ملت و رهبری بایستند، هر جور دلشان خواست نظریه‌پردازی کنند و هرگونه که خواستند سخن بگویند. ما تا زمانی با دیگران کنار می آئیم که با ولایت و رهبری زاویه نداشته باشند اما اگر زمانی احساس کردیم کسی با رهبری زاویه دارد،  هر کسی که باشد ما تمام قد در مقابلش می ایستیم.

وی در خاتمه وفات حضرت خدیجه(س) این بزرگ بانوی اسلام را نیز تسلیت گفت.

انتهای پیام/م.ف


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها