نمایش نمایش

شناسه : 28857545
فرماندار یزد:


فرماندار یزد گفت: از مجموع ۶۷۰ نفری که برای شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ثبت نام کردند، تنها ۹ نفر رد صلاحیت شدند.

به گزارش عصرفرهنگ، مصطفی سالاری ظهر امروز در نشستی خبری با اشاره به اعلام آمار افراد تأیید صلاحیت شده در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستای شهرستان یزد اظهار داشت: در این دوره از انتخابات با یک رشد ۵۰ درصدی، ۶۷۰ درصد برای شرکت در انتخابات شوراها در شهرها و روستاهای شهرستان یزد ثبت نام کردند، اظهار داشت: از مجموع این تعداد ۹۸.۶ درصد افراد تایید صلاحیت شدند و تنها صلاحیت ۹ نفر از این تعداد تایید نشد.

وی افزود: در شهر یزد از مجموع ۳۸۹ ثبت‌نام انجام شده، تنها دو نفر تأیید صلاحیت نشدند که بر این اساس ۹۹.۵ درصد ثبت‌نام شدگان تأیید صلاحیت شدند.

فرماندار یزد عنوان کرد: در شهر حمیدیا از مجموع ۴۴ ثبت‌نام، تنها یک نفر تأیید صلاحیت نشده که بر این اساس ۹۸ درصد ثبت‌نامی‌ها تأیید صلاحیت شدند.

سالاری خاطرنشان کرد: در شهر شاهدیه ۳۲ نفر و در شهر زارچ نیز ۳۱ نفر ثبت‌نام کردند که ۱۰۰ درصد این افراد تأیید صلاحیت شدند.

وی اظهار داشت: در روستاهای بخش مرکزی یزد نیز ۱۲۵ نفر ثبت‌نام کردند که ۱۱۹ نفر معادل ۹۵ درصد ثبت‌نام شدگان تأیید صلاحیت شدند.

سالاری ادامه داد: در روستاهای بخش زارچ نیز ۴۷ نفر ثبت‌نام کردند که ۱۰۰ درصد ثبت‌نام شدگان تأیید صلاحیت شدند.

فرماندار یزد با اشاره به نسبت نامزدها و کرسی‌های شوراهای شهر عنوان کرد: شورای شهر یزد ۱۱ نفره است که با توجه به تأیید صلاحیت ۳۸۷ نفر و با احتساب افراد انصرافی، ۳۳ نفر به ازای هر کرسی این شورا با یکدیگر رقابت می‌کنند.

وی اظهار داشت: در حمیدیا نیز که شورای هفت نفره دارد، به ازای هر کرسی شش نامزد و در زارچ و شاهدیه به عنوان شوراهای پنج نفره، به ازای هر کرسی شش نفر با یکدیگر رقابت می‌کنند.

سالاری همچنین یادآور شد: در شهر یزد از مجموع افراد تأیید صلاحیت شده، ۶۳ نفر خانم و بقیه آقا هستند.

وی در مورد عوامل برگزاری انتخابات در شهرستان یزد نیز اظهار داشت: مرکز استان یزد با بهره‌مندی از حدود ۶۰ درصد جمعیت استان، ۴۰ درصد شعب اخذ رأی در سطح استان را در خود جای داده است و ۴۰ درصد عوامل اجرایی و پشتیبانی نیز که نزدیک به ۱۰ هزار نفر هستند، در مرکز استان یزد ساماندهی شده‌اند.

سالاری، تعداد شعب اخذ رأی در شهرستان یزد را ۳۳۵ شعبه اعلام کرد و افزود: ۳۱۴ شعبه در حوزه شهری و ۲۱ شعبه در حوزه روستایی مستقر می‌شود که از مجموع ۳۳۵ شعبه، ۳۱۷ مورد ثابت و ۱۸ مورد سیار و ۴۱ شعبه نیز ویژه خواهران است.

وی خاطرنشان کرد: ۳۱۴ شعبه در شهر یزد و روستاهای بخش مرکزی و شهرهای حمیدیا و شاهدیه مستقر است و ۲۱ شعبه نیز در بخش زارچ استقرار خواهد یافت.

منبع: مهر 


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها