نمایش نمایش

شناسه : 32839979
تابش:


نماینده مردم اردکان گفت: برجام توانست تحریم هایی نظیر صادرات نفت و تحریم های بانکی را لغو کند و با امضای قراردادهای تجاری با کشورهای مختلف از جمله کشورهای اروپایی و کاهش مبالغ بیمه کالاها؛ باعث رونق بخشیدن به صادرات کشور شود.

به گزارش عصر فرهنگ؛ محمد رضا تابش نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با یزدآوا؛ با اشاره به دومین سالگرد توافق برجام در خصوص نقش این توافق نامه در رفع تحریم ها گفت: تحریم های مورد اشاره در برجام  تنها  منوط به تحریم های هسته ای بوده و در حقیقت  در برجام قرار نبود همه تحریم ها برطرف شود بلکه تنها تحریم های  هسته ای مورد نظر بوده است  که دراین زمینه اقدامات خوبی  هم صورت گرفته است.

تابش افزود: برجام آثار مستقیم و غیر مستقیمی بر اقتصاد ما داشته است. برجام توانست تحریم هایی نظیر صادرات نفت و تحریم های بانکی را لغو کند و با امضای قراردادهای تجاری با کشورهای مختلف از جمله کشورهای اروپایی و کاهش مبالغ بیمه کالاها؛ باعث رونق بخشیدن به صادرات کشور شود.

وی گفت: تحریم های بانکی که مشکلات زیادی رابرای ما در زمینه تبادلات مالی به وجود آورده بود در سایه برجام برداشته شد  هرچند بانک های ما به دلیل ساختار قدیمی خود که آن هم  ناشی از تحریم های گذشته بوده نتوانستند به خوبی از این شرایط استفاده کنند.

تابش اضافه کرد: اگر برجام نبود الان صادرات نفتی ما به صفر رسیده و ما درآمدی بابت فروش نفت نداشتیم.

نماینده مردم اردکان در مجلس در ادامه خاطر نشان کرد: برجام در مسائل منطقه ای و بین المللی نقش ارزنده ای داشت چرا که امنیت ملی،منطقه ای و بین المللی ما با این توافق به وجود آمده است.

تابش با اشاره به موفقیت های دیپلماتیک ایران درسایه برجام تصریح کرد: اگر امروز آمریکائی ها  و ترامپ نمی توانند سیاست های خود را در جهان و منطقه به طور کامل اجرا کنند به دلیل حمایت های اتحادیه اروپا از ایران است و این حمایت مرهون به سرانجام رسیدن برجام است و اگر برجام به سرانجام نرسیده بود الان حمایتی نیز از طرف اروپایی ها در کار نبود.

انتهای پیام/


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها