نمایش نمایش

شناسه : 30273944


قیمت هرکیلو مرغ در بازار شهرستان خاتم به مرز 9 هزار تومان رسید.

به گزارش عصرفرهنگ؛ به نقل از طنین خاتم؛ پس از پیاز که طی روزهای اخیر اشک مردم را درآورد اکنون نوبت به مرغ رسید تا مردم بار دیگر شاهد گرانیِ یکی دیگر از مایحتاج زندگی خود باشند.

مرغ که به دلیل گرانی ماهی، میگو و گوشت قرمز به عنوان یکی از اصلی ترین غذاهای گوشتی مردم به شمار می رود این روزها گرانی قابل ملاحظه ای را تجربه می کند.

قیمت مرغ هم اکنون در برخی فروشگاه های شهرستان خاتم هشت هزار و ۵۰۰ تومان و در برخی فروشگاه های دیگر تا نه هزار تومان به فروش می رسد.

یکی از فروشندگان هراتی در گفتگو با خبرنگار طنین خاتم ،علت افزایش قیمت مرغ در بازار را گرمای هوا دانست و اظهار کرد: گرمای هوا و عدم جوجه‌ریزی در برخی از استان‌ها باعث افزایش قیمت مرغ در بازار شده است که با رسیدن جوجه‌ها کاهش خواهد یافت.

وی افزود: یکی از دلایل افزایش قیمت گوشت مرغ گرانی جوجه یک روزه است که بر روی قیمت مرغ تاثیر گذاشته است که البته در کنار این موارد، گرانی نهاده‌ها و کاهش تولید به دلیل تلفات بالای ناشی از گرمای شدید هوا نیز بر گران تر شدن گوشت مرغ بی تاثیر نیست.

یکی دیگر از فروشندگان گفت: تولیدکنندگان مرغ به دلیل گرمای بسیار زیاد هوا به جوجه ریزی اقدام نمی‌کنند در نتیجه قیمت جوجه بالا رفته و مرغداری‌ها قادر به خرید آن نیستند.

وی افزایش قیمت ناگهانی مرغ را در این شهرستان مقطعی دانست و اظهار داشت: این افزایش قیمت موقتی است و دوباره در اوایل شهریورماه کاهش می‌یابد.

انتهای پیام/


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها