نمایش نمایش

شناسه : 32740419
استاندار یزد:


استاندار یزد گفت: باید با حمایت از بخش خصوصی و حل مشکلاتی که بر سر آنهاست نرخ بیکاری در استان شکسته شود و تحصیلکرده ها و بیکاران استان مشغول به کار شوند.

به گزارش عصر فرهنگ؛ استاندار یزد در ستاد راهبردی و مدیریت اقتصاد مقاومتی که با موضوع بررسی مشکلات واحدهای تولیدی خدماتی برگزار شد، گفت: بسیاری از مشکلات موجود کشور ریشه در بیکاری دارد و باید تمام تلاش خود را به کار گیریم تا در همه حوزه‌ها برای افراد جامعه بخصوص فارغ التحصیلان اشتغالزایی ایجاد کنیم.

محمود زمانی قمی با تاکید بر ضرورت توسعه گردشگری در استان گفت: صنعت گردشگری در استان نیاز به زیرساخت دارد بالاخص که شهر یزد جهانی شده و در کانون توجه سراسر کشور قرار دارد و از این جهت باید زیرساخت های گردشگری از جمله ساخت هتل پنج ستاره مورد توجه قرار گیرد.

 وی ادامه داد: شاید ساخت هتل نسبت به دیگر پروژه ها توجیه اقتصادی نداشته باشد با این وجود بخش خصوصی به دلیل علاقه‌ای که به این کار دارد پیگیر هست و همه دستگاه ها نیز باید به حل مشکلاتی که بر سر راه این موضوع به عنوان زیرساخت گردشگری وجود دارد کمک کنند.

زمانی قمی با بیان اینکه باید سیاست‌هایی که در حوزه توسعه گردشگری وجود دارد تسهیل شود، افزود: باید اقتضائات توسعه گردشگری را عملی کنیم و با تسهیل روند صدور پروانه و ارائه تسهیلات  به توسعه این صنعت  کمک کنیم و تسهیل گری برای بخش خصوصی را در این بخش مورد توجه قرار دهیم.

وی با اشاره به توجه دیگر کشورها به حوزه گردشگری از جمله ترکیه عنوان کرد: حوزه گردشگری در کشور ما می تواند خیلی موفق تر از دیگر کشورها باشد و موجب جذب گردشگر بیشتری شود و عملا باید سیاست های استان در این حوزه تغییر کند؛ توسعه حوزه گردشگری به سخنرانی و شعار دادن نیاز ندارد بلکه به عمل نیاز دارد و باید مشکلات کارآفرینان در این حوزه حل و موجبات دلگرمی آنها فراهم شود.

استاندار یزد با تاکید بر حل مشکلات پروژه هایی که می تواند زمینه ساز اشتغال افراد زیادی شود؛ گفت: باید با حمایت از بخش خصوصی و حل مشکلاتی که بر سر آنهاست نرخ بیکاری در استان شکسته شود و تحصیلکرده ها و بیکاران استان مشغول به کار شوند.

گفتنی است در این نشست مشکلات پروژه هایی چون هتل کوشک اردکان، بیمارستان محمد رسول الله و پروژه گردشگری بام تفت مورد بررسی قرار گرفت که می تواند زمینه ساز اشتغال نزدیک به دو هزار نفر در استان باشد. 

انتهای پیام/


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها