نمایش نمایش

شناسه : 23134539
عضو هیئت علمی مؤسسه آموزشی امام خمینی (ره):


حجت الاسلام قاسم روانبخش گفت:به چه حقی وزیر این مملکت بدون نظر مجلس و شورای امنیت ملی قرارداد FATF را امضا کرده است و مجلس هم در این رابطه سکوت کرده است.

به گزارش عصرفرهنگ؛ عضو هیئت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره) در خصوص امضای قرارداد FATF توسط دولت روحانی به خبرنگار بافق خبر؛گفت: این مسئله به نگاه افراد بر می گردد. دونگاه درکشور وجود دارد یک نگاه این که ما می توانیم و نگاه دیگر ما نمی توانیم و نگاه این دولت ما نمی توانیم،است.

حجت الاسلام قاسم روانبخش در ادامه بیان داشت:مشاوران این دولت اظهارمی کنند که اگر ما می خواهیم پیشرفت کنیم باید در فرهنگ غرب هضم شویم ودردیدگاه آنها آمریکا واروپا  پیشرفته هستند و انها می گویند حتما باید باغربی ها کناربیاییم .

وی با اشاره به دیدگاه شهید بهشتی گفت:شهید بهشتی دررنجنامه ای که به حضرت امام (ره) نوشت بر این دونگرش تاکید کرده است که دو دیدگاه ما می توانیم وما نمی توانیم در کشور وجود دارد.

این پژوهشگرعلوم سیاسی در ادامه به بیان توانمندی های ایران پرداخت گفت: دیدگاه امام راحل ومقام معظم رهبری هم نگرش مامیتوانیم،است وعملا هم نشان دادیم که ما می توانیم در عرصه هسته ای،در عرصه هوا فضا وهمچنین موجود زنده به فضا فرستادیم و درساخت ماهواره به خود کفائی رسیدیم.

وی در ادامه گفت:همواره دولت تدبیروامید در صدد این است که به هر نحوی شده با غرب کنار بیاید.

دبیر سیاسی نشریه پرتو سخن درباره دیدگاه دولت تدبیر خاطرنشان کرد:دراین راستا هر امتیازی که باید به غرب می دهند به طور مثال در برجام فکر می کردند که به همه چیز می رسند. حاضرشدند بدون اینکه امتیازی بگیرند به غرب امتیازهائی بدهند و درمقابل با آمریکاخوب باشند وبتوانند عنایت آمریکا وغربی ها را نسبت به خودشان جلب کنند که متاسفانه هیچ سودی هم دربرنداشت اما باز هم در برابرآنها کوتاه آمدند.

وی در رابطه با قرارداد FATF گفت:دربحث FATF درواقع برجام یک پیوست محرمانه داشت اما دولت از ارائه این پیوست به مجلس امتناع کرد FATF یکی از پیوست های محرمانه است.

این روحانی  با ابراز تاسف از اینکه خودمان بعضی از نهادهای کشور را تحریم کنیم گفت: اینکه خودمان با دست خودمان  تحریم ها را اجرا کنیم و تراکنش بانک هایمان را نیزدر اختیارشان قراردهیم و تمام شرکت ها ونهادهایی که تحریم هستند باید توسط بانک های خودمان هم تحریم شوند مصداق ما نمی توانیم بوده و همواره اقتصاد وپیشرفت کشور را باید به دیگران گره بزند.

حجت الاسلام روانبخش با بیان اینکه رئیس کل بانک مرکزی نامه به بانک ها زده است که حق ندارند این قرارداد را اجرا کنند در صورتی که وزیر این قرداد را امضا کرده است اظهار داشت: این دو بانکی که این قرارداد را اجرا کرده اند اگر کذب است چرا این دو بانک توبیخ نمی شوند بنابراین مجلس باید وارد شود که به چه حقی وزیر این مملکت بدون نظر مجلس و شورای امنیت ملی  قرارداد را امضا کرده است که مجلس هم در این رابطه سکوت کرده است.

انتهای پیام/ع.عفرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها