نمایش نمایش

شناسه : 25224726


به مناسبت 16 آذر مراسم روز دانشجو با حضور مسئولان، دانشجویان و اساتید در محل سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد بهاباد برگزار شد.

به گزارش عصر فرهنگ، در این مراسم نماینده شورای عالی استان یزد در شورای عالی استانها در سخنانی با تبریک 16 آذر روز دانشجو یاد و خاطر شهدای دانشجو را گرامی داشت.

سید محمود میر ابوالقاسمی گفت: 16 آذر یادآور رشادت ها و شجاعت دانشجویانی است که در برابر ظلم و استبداد مقاومت کردند و نشان دادند که دانشجو و دانشگاه زنده است.

وی به توطئه دشمنان بر علیه نظام و انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: امروز دشمنان برای ضربه زدن به ملت ایران از طریق جنگ نرم وارد شده اند و در این راستا قشر پویا و فعال جامعه یعنی دانشجو را مورد هدف قرار داده اند.

میرابوالقاسمی با بیان اینکه دانشجویان باید در کنار فضای تحصیلی به رشد و تهذیب نفس خود فکر کنند افزود: دانشجویان فرصت مناسبی را جهت خودسازی در فضای دانشگاه دارند.

وی با اشاره به اینکه آمریکا باید بداند امروز دانشجویان و دانشگاهیان ما با بصیرتر، بیدارتر و روشن‌تر از گذشته هستند،  تصریح کرد: امروز آمریکا با تصویب تمدید تحریم علیه ملت بزرگ ایران ثابت کرده که هنوز خوی استکباری دارد.

در ادامه این مراسم رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بهاباد در سخنانی با تبریک روز دانشجو به ارائه گزارشی از عملکرد دانشگاه آزاد اسلامی واحد بهاباد از بدو تاسیس تا کنون پرداخت.

محمد رضا خادمی با گرامی داشت یاد و خاطره شهدای دانشجو گفت : دانشجویان باید روحیه مطالبه گری و عدالت طلبی خود را تقویت کنند.

وی با بازگو کردن جریان شانزده آذر سال 32 گفت: دانشجویان آن زمان با آرمانخواهی فریاد خود را به گوش جهانیان رساندند و امروز هم دانشجویان به این رسالت خود عمل کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بهاباد  با اشاره به بیداری و داشتن بصیرت دانشجویی بیان داشت: مهم‌ترین پیام روز دانشجو، مبارزه با استعمار و استکبارستیزی است و دانشجویان باید هوشیارتر از گذشته باشند و به درستی مسائل پیش روی خود را رصد کنند.

خادمی این روز را نقطه عطفی در تاریخ معاصر ایران دانست که آغازگر خروش ملتی بود برای استبداد ستیزی و استقلال خواهی.

وی دانشجویان را الگوی تمام نما، چشم بینا و دیده بان یک ملت دانست که نسبت به همه رویدادهای جامعه خود حساس و مسئولیت پذیر هستند.


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها