نمایش نمایش

شناسه : 27591980
ساز مخالف جناب نماینده یزد و اشکذر؛


علیرغم تاکید امام جمعه اشکذر و اعتراضات مردم در توسعه صنایع فولادی یزد، صدای آن ها حتی به گوش نماینده شان هم نرسید!

به گزارش عصرفرهنگ به نقل از یزد رسا، همیشه از استان یزد به عنوان یک شهر صنعتی یاد می شود افتخاری که تاکنون جر آلودگی، نابودی محیط زیست و بیماری های قلبی تنفسی ارمغان دیگری برای مردم این استان نداشته است.

رشد بی حد و حصر صنایع فولادی در دشت یزد - اردکان نه تنها دیگر توانی برای رشد وبهبود سلامتی ساکنین این دیار باقی نگذاشته است بلکه با بلعیدن آب استان، هر روز چشمه های حیات را در این شهر کویری کورتر می کنند.

با استقرار صنایع فولادی به ویزه فولاد آلیاژی یزد چالش تامین آب در دوران بی آبی به عنوان مهم ترین موضوع در پیش روی مسئولان استان قرار گرفت که خوشبختانه! هنوز نتوانستند قطره ای اب نه تنها نصیب این صنایع بلکه نصیب مردم یزد کنند.

گویا دولت محترم که هنوز نتوانسته انچنان که باید و شاید در پروژه های خود موفق باشد تصمیم جدی گرفته است تا به بهانه توسعه پایدار! به زور حمایت خشک و خالی هم که شده پروژه برآب خواه و آلاینده «یزد یک» فولاد آلیاژی را راه اندازی کند، پروژه ای که بر همه مردم روشن است که استان یزد به هیچ وجه ظرفیت این واحد فولادی را ندارد چراکه با توجه به چهار برابر شدن ظرفیت این واحد تامین آب و آلایندگی آن هم چهار برابر خواهد شد.

حال در آستانه انتخابات از دولت مغموم یازدهم انتظاری جز این دست اقدامات عجولانه نیست اما درد آنجاست که نماینده مردم یزد و اشکذر در موضعی بر خلاف موضع مردم! در نشست مشترک با مدیران ارشد شرکت فولاد آلیاژی ایران بر لزوم تکمیل چرخه تولید فولاد در استان یزد تأکید کرد و گفت:«باید تلاش کنیم با استفاده از ظرفیت‌های موجود استان، چرخه تولید فولاد در استان تکمیل شود.»  و این یعنی حرف مردم هیچ!

این موضع کاملا سیاسی جناب نماینده در حالی است که مردم اشکذر بارها اعتراض و مخالفت خود را از آلودگی صنایع اطراف این شهر به جناب موسوی اعلام کرده اند و اخیر هم با ارسال طوماری به ابتکار رییس حفاظت از محیط زیست ضمن اعلام نارضایتی خود از توسعه «فولاد یک» در خواست توقف این پروژه را داشتند اما هنوز جوابی از جانب مسئولان استان به مردم داده نشده است.

تصویر هوایی از آلایندگی صنایع فولادی اطراف یزد و اشکذر

تصویر هوایی از آلایندگی صنایع فولادی اطراف یزد و اشکذر

حتی در هفته گذشته امام جمعه اشکذر قاطعانه در برابر توسعه صنایع فولادی یک موضع شفاف گرفت و نارضایتی مردم را از این بلا اعلام کرد و گفت: امروز طوماری مبنی بر اعتراض مردم اشکذر به واسطه وجود استقرار صنایع آلاینده در منطقه شهرک صنعتی فولاد که در روزهای اخیر و به ویژه در فضای مجازی مورد اعتراض شدید مردم شهرستان اشکذر قرار گرفته است، به امضای جمع زیادی از مردم رسید.

امام جمعه اشکذر با اشاره به آلایندگی صنایع فولادی اظهار داشت: امیدواریم صدای ائمه جمعه، مسئولان شورای اسلامی و مردم شهرستان به گوش مسئولان کشوری برسد.

تنها بهانه و دلیل جناب نماینده از تکمیل صنایع فولادی توسعه پایدار! است اما جناب مهندس موسوی بهتر از هرکسی می دادند که کشورهای پیشرفته چون ژاپن و چین تمام صنایع فولادی خود را به ارزانترین قیمت به کشورهای مانند ایران می فروشند تا فولاد خود را از این کشورها تامین کنند چراکه خطر محیط زیستی و آلودگی های این صنایع بر هیچ کس پوشیده نیست...

حال توسعه پایدار از نگاه جناب نماینده یزد و اشکذر چیست؟ هنوز برای مردم قابل درک نمی باشد و بهتر است بجای در نظر گرفتن منافع سیاسی و حزبی بیشتر به فکر مردم باشند هر چند تصدی گری بر منصب مدیریت زیاد ماندگار نیست...

انتهای پیام/س*


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها