نمایش نمایش

شناسه : 31365259
جوکار:


نماینده سابق مردم یزد در مجلس خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس باید با نماینده ولی‌فقیه در استان و نماینده خبرگان رهبری مشورت کرده و در خصوص انتخاب استاندار به‌اتفاق نظر برسند و اجازه ندهند کسانی در خارج از استان برای آن تصمیم بگیرند.

به گزارش عصرفرهنگ؛ نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس نهم در مصاحبه با یزدامروز؛ بابیان اینکه وزارت کشور باید هر چه زودتر نسبت به انتصاب استاندار جدید اقدام کند اظهار داشت: استاندار جدید استان باید کارآمد،توانا،انقلابی و دارای روحیه جهادی بوده و از تجربه کافی درزمینهٔ مدیریت در سطح استان برخوردار باشد. 

محمد صالح جوکار؛عدم وابستگی به حزب و گروهی خاص،آشنا بودن بافرهنگ یزد، پیگیر بودن در خصوص مطالبات مردم و مصوبات استانی دولت و ایجاد وحدت و آرامش در استان را از دیگر ویژگی‌های لازم برای استاندار جدید دانست و گفت: اگر استاندار در کنار این ویژگی‌ها بومی نیز باشد از جهت اینکه بر مسائل و مشکلات استان اشرافیت دقیق تری داشته و همچنین با فرهنگ حاکم بر استان و رابطه با مردم آشنایی دارد می‌تواند موفق‌تر عمل کند اما مهمترین شاخص ها همان موارد ذکر شده است.

جوکار تأکید کرد: استانداری که منصوب می‌شود باید همه‌جانبه نگر باشد چراکه اگر استاندار تنها به مسائل عمرانی استان بپردازد و در کنار فراهم آوردن مسیر توسعه،رشد و شکوفایی استان به مسائل فرهنگی توجه نداشته باشد استان در این زمینه  دچار زیان خواهد شد بنابراین استاندار منتصب باید متوجه مسائل سیاسی،اجتماعی و فرهنگی نیز باشد.

وی در خصوص نقش نمایندگان استان در تعیین استاندار هم ابراز داشت: نمایندگان استان باید گزینه‌های خود را بر اساس این شاخص‌ها به وزارت کشور معرفی کرده و وزیر کشور نیز قطعاً به دلیل قدرت نمایندگان مانند  طرح سؤال، استیضاح و دادن کارت زرد، به پیشنهاد‌های نمایندگان توجه خواهد داشت.

نماینده سابق مردم  یزد در مجلس خاطرنشان کرد: نمایندگان مجلس باید با نماینده ولی‌فقیه در استان و نماینده خبرگان رهبری  مشورت کرده و در خصوص انتخاب استاندار به‌اتفاق نظر برسند و اجازه ندهند کسانی در خارج از استان برای آن  تصمیم بگیرند.

انتهای پیام/ح
 


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها