نمایش نمایش

شناسه : 32662759
عضو شواری شهر یزد:


عضو شواری شهر یزد گفت: همه مشکلات اقتصادی، دست‌اندازی‌ها به بیت‌المال و سوء استفاده از امکانات کشور نتیجه سوء مدیریت است.

به گزارش عصر فرهنگ؛ عضو شواری شهر یزد در گفتگو با خبرنگار یزد رسا در خصوص اعتراضات اخیر مردم نسبت به گرانی و رکود و همچنین وظیفه مسئولان در حل مشکلات مردم گفت: انقلاب ما انقلاب مردمی به رهبری امام خمینی(ره) بود که موجب ظهور یک حکومت دینی مردمی شد.

مرتضی شایق اظهار کرد: حضرت امام خمینی(ره) معمار انقلاب که به حق یک بنای مستحکم و جامع برای جمهوری اسلامی طراحی و ارگان‌هایی ایجاد کردند مانند جهاد،سپاه ، بسیج، مجلس، شورای نگهبان که در حقیقت بسیار حافظان مردم و انقلاب هستند.

وی افزود: در سال‌های ابتدایی انقلاب مردم هم در پشت جبهه و هم در جبهه‌ها خدمت رسانی می‌کردند و تا دهه 70 در جهاد مشغول سازندگی بودند، همه خالصانه کار می‌کردند و حتی از هزینه‌های شخصی برای آبادانی کشور خرج می‌کردند و هیچ خبری از آقازادگی و فاصله طبقاتی و فساد و رانت نبود.

شایق اذعان کرد: با گذشت زمان جهاد شد، وزارت جهاد کشاورزی و در واقع خواست دشمن همانطور که خواهان حذف سپا و بسیج و شورای نگهبان است به نحوی که امروز از جهاد و مدیریت جهادی هیچ چیز نمانده است.

وی تصریح کرد: امروز حقوق‌های نجومی و سوء استفاده از بیت‌المال دیده می‌شود و مردم به حق انتظار دارند مسئولین پاسخگو باشند و دیوان محاسبات کشور و همچنین قوه قضائیه با این فسادها برخورد کند، برخی راست راست راه می‌روند و از کشور سوء استفاده می‌کنند و این وظیفه دولت است که مطالبات مردم را پاسخگو باشند.

شایق گفت: این کسانی که در کشور مشغول اغتشاش و آشوب هستند و فتنه‌ای جدید رقم زده‌اند بدانند قطعاً تا دو روز دیگر مانند فتنه سال 88 و فتنه‌های قبلی بساطشان بر هم پیچیده‌ می‌شود.

وی عنوان کرد: دشمن ضربه سنگینی از ایران در یمن، سوریه و عراق خورده است  و این اغتشاشات اخیر و سوء استفاده از اعتراضات مردم حداقل برخورد آنها است زیرا دشمن خیلی از دست ایران و نیروهای مقاومت عصبانی است.

عضو شورای شهر یزد تصریح کرد: مسئولین باید مراقب باشند زیرا پست و مقام آنها ثمره خون شهداست اما می‌بینیم با بی‌اعتنایی به مردم و آرمان‌های انقلاب و خون شهدا هر روز فاصله طبقاتی در کشور ما بیشتر می‌شود و این اصلا خوب نیست.

وی افزود: مجلس، دولت، ارگان‌ها ادارت کشور و یزد و حتی شهرداری یزد جلو ریخت و پاش‌ها را بگیرند، استاندار و دیوان محاسبات خرج‌هایی که از بیت‌المال می‌شود را کنترل کنند زیراخیلی از همایش‌ها و غیره نیاز نیست.

شایق اظهار کرد: این فاصله طبقاتی امروز در کشور وضعیت یک حکومت مردمی نیست، مردم مسئولین را زیر نظر دارند و همه چیز را می‌فهمند.

وی ادامه داد: راه مردم از فتنه‌گران جداست و ما باید با توجه به فرامین امام و رهبری مشکلات کشور را حل کنیم.

شایق تاکید کرد: همه مشکلات اقتصادی، دست‌اندازی‌ها به بیت‌المال و سوء استفاده از امکانات کشور نتیجه سوء مدیریت است.

عضو شورای شهر یزد گفت: درخواست بنده به عنوان عضو شورا و کسی که سال‌ها در جهاد خدمت کرده این است که مسئولین در برابر مردم خاضع و خاشع باشند و آنهایی که پشت میز نشسته‌اند اعم از اوصل گرا و اصلاح طلب بدانند راه پیروزی و سعادت تنها در گرو پشتیبانی از ولای فقیه است.

وی تصریح کرد: فتنه‌گری‌ها و اغتشاشات اخیر، گرانی، رکود و همه نتیجه سوء مدیریتف مردم ما امتحان خود را بارها پس داده‌اند و طی دو روز آینده طومار فتنه‌گران پیچیده خواهد شد.

شایق عنوان کرد: مردم با ولایت‌مداری و همدلی و وحدت نمی‌گذارند به کشور آسیبی وارد شود تا انقلاب  به دست صاحب اصلی خود حضرت بقیه‌الل الاعظم(عج) برسد.

وی تاکید کرد: اما آنچه حائز اهمیت است این است که مسئولین قضایی باید با سران فتنه 88 و آشوب‌گران و فتنه‌گران حوادث اخیر برخورد قاطع کنند تا مردم دوست و دشمن خود را بشناسند و بفهمند که همه به سزای عملشان می‌رسند..

انتهای پیام/


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها