نمایش نمایش

شناسه : 21108443
خود غلط بود آن چه ما پنداشتیم؟!


منتقدان معتقدند با توجه به این که شهر یزد درگیر معضلاتی نظیر بحران آب و بیکاری است بهتر بود نمایندگان در کمیسیون هایی ثبت نام می کردند که بتوانند برای حل این معضلات گام های اساسی بردارند.

به گزارش عصر فرهنگ؛ با ثبت نام نمایندگان در کمیسیون های مجلس رفته رفته فعالیت آن ها در خانه ملت شکل رسمی تری به خود گرفت. هر چند در استان یزد این ثبت نام ها باعث بروز انتقاداتی شد.  سید ابوالفضل موسوی بیوکی  نماینده یزد و اشکذر در کمیسیون عمران، محمد رضا صباغیان نماینده مردم ابرکوه، مهریز، بافق، خاتم و بهاباد در مجلس دهم  همچنین کمال الدین دهقانی نماینده میبد در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، محمدرضا تابش نماینده اردکان نیز در کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات ثبت نام کرده اند.
منتقدان معتقدند با توجه به این که شهر یزد درگیر معضلاتی نظیر بحران آب و بیکاری است بهتر بود نمایندگان در کمیسیون هایی ثبت نام می کردند که بتوانند برای حل این معضلات گام های اساسی بردارند. اما نکته این جاست که در این میان موسوی و دهقانی هر یک در کمیسیون هایی ثبت نام کرده اند که به فعالیت سابقشان مربوط بوده است.
با این وجود انتظار می رفت صباغیان با توجه به سابقه خود در کمیسیون صنایع و معادن و یا آموزش، تحقیقات و فناوری شرکت کند. تا به این طریق بتواند یا برای کارگران معادن بافق (که طیف وسیعی از حامیان وی را تشکیل می دهند) کاری بکند و یا در کمیسیونی منطبق بر فعالیت سابق خود عضو شود.
تابش، خواهر زاده رئیس دولت اصلاحات نیز ثابت کرده است تخصص خیلی مهم نیست و در مجلس در گروه های مختلف از فراكسيون محيط زيست و کارگری گرفته تا فراکسیون ورزش می توان فعالیت کرد.

 به نظر می رسد در حال حاضر نمایندگان در دو راهی عمل به تخصص و تمایلات شخصی و یا پیگیری وعده های پیش از انتخابات گزینه اول را برگزیده اند.
  مخالفان و موافقان نیز باید چهار سال دیگر به چند سوال اساسی پاسخ دهند: تخصص مهم تر است یا مطالبات استانی؟ عمل به وعده ها مهم تر است یا تمایلات شخصی؟ عمل طبق تخصص مهم تر است یا پیگیری خواست های مردمی؟ بهتر نیست قبل از انتخابات تکلیف نمایندگان، مردم و کمیسیون ها روشن شود؟


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها