نمایش نمایش

شناسه : 32710944
مسئول بنیاد صدوق:


مسئول بنیاد صدوق گفت: اگر به اتفاقات اخیر نگاه کنیم این اتفاقات به ضرر معترضین تمام شد چراکه مطالبات آنان تحت الشعاع فرصت طلبی اعتشاش گران قرار گرفت.

به گزارش عصر فرهنگ؛ حجت‌الاسلام محمد صدوقی در مصاحبه با یزد آوا؛ ضمن محکومیت فرصت‌طلبی آشوبگران، مغرضان و معاندان نظام از مطالبات مردم اظهار داشت: طبیعی است که دشمنان ملت ایران و نظام از هر فرصتی برای آسیب زدن به اتحاد و امنیت کشور استفاده کنند.

وی افزود: برای دشمنان ما سخت است که ایران اسلامی در جزیره ناامن منطقه به لطف خدا، دعای حضرت بقیه‌الله (ع) و هوشیاری مردم از ضریب امنیتی بالایی برخوردار است به همین جهت آنان برای به هم ریختن این امنیت از کوچک‌ترین فرصت‌ها بهره می‌برند که متأسفانه در این چند روز اخیر نیز شاهد اقدامات ضد امنیتی عناصر داخلی دشمنان بودیم.

نوه سومین شهید آیت الله صدوقی محراب ادامه داد: در اعتراضات اخیر، مردم یکسری نارضایتی‌ها داشتند که به دنبال رساندن آن‌ها به گوش مسئولان بودند، اعتراض مسالمت‌آمیز حق طبیعی مردم است و مسئولان نیز باید نسبت به مطالبات مردم پاسخگو باشند اما نکته مهم اینجاست که بین اعتراض و اغتشاش تفاوت اساسی وجود دارد و این همان مرز بین اعتراض و آشوب است، مسلم است که هر دولت و حکومتی با عده‌ای که از اعتراضات مردم سوءاستفاده کرده و با درگیری مسلحانه، تخریب اموال عمومی و ریختن خون مردم سعی در ایجاد رعب و وحشت در جامعه داشته باشند برخورد قاطع کرده و جلو ایجاد هرج‌ومرج بایستد.

مسئول بنیاد صدوق با اشاره به این مطلب که متأسفانه با اغتشاشات اخیر معترضین نتوانستند مطالبات خود را به گوش مسئولان برسانند گفت: اگر به اتفاقات اخیر نگاه کنیم این اتفاقات به ضرر معترضین تمام شد چراکه آنان با اعتراضات خیابانی نتوانستند دغدغه خود را به‌درستی به مسئولان منتقل کنند، تنها عده‌ای سودجو و عناصر دشمن از این فرصت به نفع خود استفاده کرده، کار را به آشوب و اغتشاش کشاندند و مطالبات آنان تحت الشعاع فرصت طلبی اعتشاش گران قرار گرفت.

صدوقی خاطرنشان کرد: بنابراین اگر مردم از روش‌های دیگر که در قانون پیش‌بینی‌شده استفاده کرده بودند بهتر می‌توانستند صدای خود را به گوش مسئولان برسانند و تجربه نیز نشان داده اعتراضات خیابانی معمولاً رنگ بوی سیاسی و امنیتی می‌گیرد و بستر را برای دشمنان انقلاب و مردم فراهم می‌سازد.

وی از مردم درخواست کرد مطالبات خود را در فضای آرام پیگیری کنند و یقین بدانند مسئولان نیز به دلیل اینکه مشروعیت خود را از رأی آنان دارند درراستای حل مشکلات تلاش خواهند کرد واصلا رسیدگی به وضعیت اقتصادی کشور و مطالبات مردم از وظایف مسئولان بوده و باید در این زمینه جدیت داشته باشند.

فرزند امام‌جمعه سابق یزد تصریح کرد: مردم ما در طول دوران انقلاب نشان دادند همواره شرایط کشور را درک کرده و خواسته‌های خود را بر اساس مقتضیات زمان تنظیم کرده‌اند.

وی در پایان تأکید کرد: همان‌گونه که رهبر معظم انقلاب بارها در فرمایشات خود فرمودند رمز پیروزی بر مشکلات امروز جامعه اتحاد و وحدت ملی است و اگر وحدت درونی جامعه حفظ شود بسیاری از مسائل حل خواهد شد.

انتهای پیام/


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها