نمایش نمایش

شناسه : 30707096
عضو شورای شهر یزد:


عضو شورای شهر یزد گفت: مقرر شد شورا فعلاً هیچ کمک مالی به جشن جهانی شدن یزد در برج میلاد تهران نداشته باشد تا جذب سرمایه که یکی از اهداف برگزاری این جشن عنوان شده، محقق شود.

به گزارش عصرفرهنگ؛  ونوس عامری در مصاحبه با خبرنگار یزد آوا با اشاره به کمک شورای شهر یزد به جشن یزد در برج میلاد گفت: هزینه های این جشن 250میلیون تومان برآورد شده است، البته این برنامه حامی مالی دارد  ولی  از شورای شهر هم 50 میلیون درخواست کمک شده است.
عامری گفت: البته در شورای شهر تصمیم گرفته شد شورا فعلاً هیچ کمک مالی نداشته باشد بلکه اگر جذب سرمایه که یکی از اهداف برگزاری این جشن عنوان شده، محقق شود و منفعت قابل توجهی برای شهر یزد در بر داشته باشد، بنا به نسبت آن منافع شورا نیز مبلغی کمک خواهد کرد.
وی در ادامه گفت: از آنجا که شهر یزد جهانی شده و برای اینکه چرخش سرمایه ای به نفع خود یزد اتفاق بیافتد، معتقدم اولین جشن جهانی شدن باید در خود شهر یزد برگزار شود.
عضو شورای اسلامی شهر یزد افزود: در جلسه ای که با مسئولین استان برگزار شد به این موضوع نیز پرداخته شد و قرار شد به محض اینکه لوح جهانی شدن شهر یزد از طرف یونسکو اهدا شد حتما جشن بزرگی در یزد برگزار شود.
عامری با اشاره به مباحثی که در مورد کمک شورای شهر به المپیاد ناشنوایان در یزد مطرح شده، گفت: شهرداری وظیفه خود می داند به قسمت های مختلف شهر به خصوص ورزش، جوانان و همشهریان کم توان کمک کند، لذا تصمیم گرفته شد که شهرداری در حوزه هایی مانند حمل و نقل، بنر و تامین امکانات شهرداری کمک هایی را در اختیار مسئولان برگزاری المپیاد قرار دهد به اضافه این که شورا تصمیم دارد که هزینه پذیرایی که زیر 10میلیون برآورد شده است را تامین کند.
وی در پایان گفت: اولین کاری که شورای شهر قرار است انجام دهد یک کار کارشناسی در قالب چشم انداز یزد (1400-1420) است. شورا در این راستا برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت خواهد داشت. در همین راستا علاوه بر تامین زیر ساخت ها باید کار فرهنگی را گسترش داد و همشهریان را برای مشارکت در امر ورزش، هنر و سلامت روح و جسم به خصوص بخش نشاط اجتماعی تشویق کرد که این موضوع به صورت جدی در شورا مطرح شده و در دست پیگیری است.


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها