نمایش نمایش

شناسه : 25434736
امام جمعه نیر و سخوید با اشاره به آزادشدن حلب:


امام جمعه نیر و سخوید گفت: اخراج مفتضحانه اشغالگران از حلب نشانه اقتدار امت اسلامی و یکی از آثار و برکات مقاومت و آزادی بدون مذاکره و تسلیم است.

به گزارش عصر فرهنگ، به نقل از صبح تفت؛ حجت الاسلام محمود دهقانپور امام جمعه مناطق نیر و سخوید در خطبه های این هفته جمعه که در مسجد جامع شهر نیر برگزار شد، با تبریک پیشاپیش میلاد رسول اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) اظهار کرد: با میلاد پیامبر(ص) جایگاه انسانی ارتقا یافت و فراگیری پیام اسلام و عمل به دستورات آن وظیفه هر مسلمانی است.


وی با یادآوری هفته وحدت بیان کرد: در بحث وحدت امت اسلامی، فرصت ها را به تهدید تبدیل نکنیم و راه نجات از تفرقه و تحقق وحدت اسلامی پیروی از سیره رسول اکرم (ص) و امامان معصوم(ع) است.


امام جمعه مناطق نیر و سخوید با اشاره به وجود جنگ در منطقه علیه شیعیان گفت: دشمنان کینه‌توز منطقه به دنبال آن هستند که در صفوف امت اسلامی تفرقه ایجاد کنند.


حجت‌الاسلام  دهقانپور آزادی حلب را هدیه خداوند در هفته وحدت دانست و افزود: امروز دنیای کفر و دولت‌های ارتجاع منطقه با آزادی حلب به عزا نشسته‌اند.


وی تصریح کرد: آزادی حلب و پیروزی جبهه مقاومت مرهون عنایت خداوند بود که با توجه به موقعیت استراتژیکی این شهر و حضور بی شمار تکفیری ها، آزادی حلب پیامدهای مثبتی برای ارتش سوریه به همراه دارد.


امام جمعه نیر و سخوید با بیان اینکه حلب را خدا آزاد کرد؛ ادامه داد: ملت قهرمان و نیروهای مردمی سوریه، اشغالگران را مفتضحانه بیرون کرده‌اند و این نشانه اقتدار امت اسلامی است.


حجت الاسلام دهقانپور یکی از آثار و برکات مقاومت را آزادی حلب بدون مذاکره و تسلیم دانست و تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رمضان عبدالله دبیر کل جهاد اسلامی فلسطین فرمودند : اگر جوانان در فلسطین مقاومت کنند بعد از 25 سال اثر و نشانه‌ای از اسرائیل در فلسطین نخواهد بود.


وی با گرامیداشت سالروز شهادت شهید مفتح و 27 آذر روز وحدت حوزه و دانشگاه بر وحدت این دو تأکید کرد و افزود: حوزویان و دانشگاهیان می توانند برادروار دوشادوش هم حرکت کنند و پرچم نظام مقدس جمهوری اسلامی را به دست امام عصر(عج) برسانند.


امام جمعه مناطق نیر و سخوید در خطبه اول نماز جمعه ضمن دعوت نمازگزاران به تقوای الهی و نظم در امور، سالروز میلاد رسول اکرم (ص) را روز اخلاق و مهربانی معرفی کرد و این روز و میلاد امام جعفر صادق(ع) را پیشاپیش تبریک گفت.

انتهای پیام / م*


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها