نمایش نمایش

شناسه : 25855315
آخوندی مطرح کرد


وزیر راه و شهرسازی گفت : با توجه به به مصوبه جدید مجلس شورای اسلامی در خصوص گسترش حمل و نقل حومه ای، یک کار مطالعاتی در خصوص حمل و نقل ریلی بین یزد و حومه آن آغاز خواهد شود.

به گزارش عصر فرهنگ، وزیرراه و شهرسازی در حاشیه افتتاح مسیر اردکان- چوپانان در جمع خبرنگاران در خصوص برنامه های سفر خود به یزد گفت: در این سفر علاوه بر بازدید از بافت‌های تاریخی و مرکزی شهر یزد از چندین محور حمل و نقل در استان  نیز بازدید خواهیم داشت.

عباس آخوندی با اشاره به اهمیت مسیر ریلی و جاده ای در استان یزد اظهار داشت: امروز حدود 45 کیلومتر از مسیر اردکان-چوپانان افتتاح شد؛ این مسیر،مسیر بسیارمهمی است ومی‌توان گفت مستقیم‌ترین مسیر جنوب به شمال ایران و به نوعی قطعه‌ای از مسیر بندرعباس به دریای خزر محسوب می‌شود.

وی با بیان این که اعتبارات دیده شده در بودجه برای این مسیر بسیار اندک است افزود: علی رغم اعتبار کم این پروژه، امروز قطعه‌ای از آن افتتاح شد اما مسیر طولانی حدود 500 کیلومتر دیگر را در پیش داریم که به تدریج و قطعه به قطعه انجام خواهد شد.

آخوندی افتتاح محوریزد- اقلید را از دیگر برنامه‌های سفر خود اعلام کرد و اظهار داشت: این محور از مسیرهای مهمی است که به عنوان یک کریدر قطری، جنوب غرب را به شمال شرق کشور متصل می کند. این مسیر تقریبا 190 کیلومتر طرح کار داشت و بخش سخت آن40 کیلومتر در منطقه کوهستانی بود که به اتمام رسیده است.

وی با اشاره به دو پروژه مهم حمل و نقل ریلی در استان گفت: یکی از پروژه های مهمی که اکنون در حال اجرا است پروژه خط دوم ریلی بافق به اصفهان است که حدود 500 کیلومتر است.

وزیر راه و شهرسازی منطقه یزد- اصفهان را گلوگاه اصلی حمل و نقل ریلی کشور دانست و افزود: با توجه به حمل و نقل ریلی بین معادن منطقه بافق و سایر استان ها به کارخانجات اصفهان، این مسیر از اهمیت بالایی برخوردار است.

آخوندی اذعان داشت: با توجه به به مصوبه جدید مجلس شورای اسلامی در خصوص گسترش حمل و نقل حومه ای بر آنیم یک کار مطالعاتی در خصوص حمل و نقل ریلی بین یزد و حومه یزد آغاز شود.

یزدرسا


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها