نمایش نمایش

شناسه : 32210062
رئیس اتاق بازرگانی یزد:


رئیس اتاق بازرگانی استان یزد عنوان کرد: رتبه محیط کسب کار در سال‌های اخیر 154 به 118 رسید و مجدداً به رتبه 124 نزول پیدا کرد.

به گزارش عصر فرهنگ؛ محمدرضا قمی شامگاه امروز در مراسم گرامیداشت روز ملی صادرات و تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان در محل سالن همایش اتاق بازرگانی یزد گفت: همه دولتمردان و سیاست‌گذاران به‌خوبی به اهمیت بخش صادرات و مشکلات و معضلات موجود در این عرصه آشنا هستند،

وی اظهار داشت: تعدد مشکلات و مسائل باعث شده تا مدیران در اولویت‌بندی‌ها مشکل داشته باشند و مشکلات این عرصه باید با سرعت بیشتری پیگیری و حل شود.

رئیس اتاق بازرگانی استان یزد با اشاره به امتیازاتی که در برنامه سوم توسعه برای صادرکنندگان در نظر گرفته‌شده بود، تصریح کرد: این امتیازها باعث شد تا در آن برهه زمانی رشد چشمگیر صادرات را شاهد باشم، اما متأسفانه امروز این امتیازات فراموش شدند و کمتر به این مهم توجه می‌شود.

قمی با اشاره اینکه پیش‌ازاین 8 درصد از منابع اعتباری در اختیار واحدهای صادرکننده قرار می‌گرفت، بیان داشت: این عدد امروز به 2 درصد رسیده است.

وی تأکید کرد: بر اساس آمار منتشرشده نرخ سرمایه‌گذاری ثابت در کشور در 5 سال اخیر به‌غیراز سال 93 منفی بوده، یکی از اصلی‌ترین دلیل‌های عدم سرمایه‌گذاری‌های جدید نامساعد بودن محیط کسب‌وکار است.

رئیس اتاق بازرگانی استان یزد عنوان کرد: رتبه محیط کسب کار در سال‌های اخیر 154 به 118 رسید و مجدداً به رتبه 124 نزول پیدا کرد. این مهم بیانگر این است که سایر کشورها در این مدت سرعت بیشتر و بهتری داشتند و ما نسبت به این مهم توجهی چندانی نکردیم.

قمی با اشاره به روند رو به رشد صادرات غیرنفتی پیش‌بینی کرد در صورت عدم وجود مانع جدیدی صادرات نسبت به 6 ماه اول سال و سال گذشته با رشد روبرو باشد و اظهار داشت: در این راستا عوامل داخلی باید اجازه بدهند نرخ ارز به جایگاه واقعی خود برسد و نسبت به سرکوب نرخ واقعی ارز اقدام نکنند.

انتهای پیام/


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها