نمایش نمایش

شناسه : 29231549
توضیح آب منطقه ای یزد درباره تغییر رنگ زاینده رود:


مدیرعامل شرکت آب منطقه ای یزد گفت: تغییر رنگ در آب رودخانه زاینده‌رود هیچ مشکل زیست محیطی را به همراه نداشته است و هیچ گونه نگرانی در خصوص آب شرب وجود ندارد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای یزد در مصاحبه با خبرنگار یزدرسا، در خصوص تغییر رنگ آب زاینده رود گفت:  به دلیل بروز مشکلی فنی در یکی از پمپ‌های تصفیه خانه آب یزد مقداری پساب و گل و لای مربوط به این تصفیه خانه وارد رودخانه زاینده رود شد که این مسئله رنگ آب رودخانه را تحت تاثیر قرار داد.

محمدمهدی جوادیان زاده بابیان اینکه با پیگیری های صورت گرفته مشکل پمپاژ رفع و ورود پساب به رودخانه قطع شد، افزود: تغییر رنگ در آب رودخانه زاینده‌رود هیچ مشکل زیست محیطی را به همراه نداشته است و هیچ گونه نگرانی در خصوص آب شرب وجود ندارد.

وی ابراز کرد: این ماده به هیچ وجه سمی نبوده و برای انعقاد کردن لجن ها می باشد و در فرایند تصویه آب آشامیدنی نیز از آن استفاده می شود و خطر ندارد.

جوادیان زاده بیان کرد: در حال حاضر پساب در حوضچه های تصویه خانه ذخیره می شود تا تبخیر صورت گیرد و سپس خاک و لجن با ماشین به بیرون حمل می شود.

جوادیان زاده در پایان تاکید کرد:  با توجه به میزان کم پساب و گل و لای، این اتفاق حتی به شهر اصفهان هم سرایت نکرد و موضوع نگران کننده ای نیست.

انتهای پیام/ه

 


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها