نمایش نمایش

شناسه : 29219717
مسئول روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد:


مسئول روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: قریب به یک هزار و 900 نفر در استان یزد به بیماری‌‌های خاص مبتلا هستند.

به گزارش عصرفرهنگ، مسئول روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در مصاحبه با خبرنگار یزد آوا، با بیان اینکه بیماری‎‎های تالاسمی، نارسایی‌های کلیوی، هموفیلی و ام. اس را بیماری‌های خاص می‌گویند، اظهار کرد: قریب به یک هزار و 900 نفر در استان به این نوع بیماری‌‌ها مبتلا هستند.

آیت اله قهرمانی گفت: از مجموع این بیماران خاص، تعداد مبتلایان به بیماری ام.اس 963 نفر، دیالیزی خونی 500 نفر، دیالیزی صقافی 116 نفر، هموفیلی 174 نفر و تالاسمی 143 نفر است.

وی با اشاره به حمایت‎‎های دولت از بیماران خاص در قالب طرح تحول سلامت افزود: بسته‌های حمایتی مختلفی برای این بیماران تعریف شده است که ویزیت رایگان متخصص، انجام رایگان آزمایشات و مشاوره‌ها، انجام رایگان دیالیز و ... از جمله این حمایت‌ها است.

قهرمانی عمده‌ترین مشکل بیماران خاص را هزینه بالای داروها و کم یاب بودن آنها عنوان و تصریح کرد: در طرح تحول نظام سلامت این مشکل حل شده است و علاوه بر اینکه چند قلم داروی این بیماران رایگان به آنها ارائه می‌شود، بیمارستان داروهای آنها را با کیفیت خوب و به موقع برای آنها تامین می‌کند و در اختیار آنها قرار می‌دهد.

وی گفت: کارشناسان واحد بیماران خاص در بیمارستان‌ همیشه حضور دارند و آماده پاسخگویی به آنها هستند و علاوه بر آن سامانه 100001690 آماده پاسخگویی به مشکلات این بیماران است.

مسئول روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد همچنین از راه‌اندازی کلینیک فوق تخصصی دیالیز در آینده‌ای نه چندان دور در یزد در حمایت از بیماران دیالیزی خبر داد.

 انتهای پیام/ف


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها