نمایش نمایش

شناسه : 32742962


کارشناس مسئول برق و مکانیک اداره کل استاندارد استان یزد با بیان اینکه در ارزیابی از پارک‌های استان، 370 وسیله بازی از جمله تاب، سرسره و الاکلنگ استاندار و ایمن نبوده، گفت: کلیه موارد و خرابی‌ها به شهرداری‌های مربوطه در سراسر استان گزارش شده است.

به گزارش عصر فرهنگ؛ کارشناس مسئول برق و مکانیک اداره کل استاندارد استان یزد با بیان اینکه در ارزیابی از پارک‌های استان، 370 وسیله بازی از جمله تاب، سرسره و الاکلنگ استاندار و ایمن نبوده، گفت: کلیه موارد و خرابی‌ها به شهرداری‌های مربوطه در سراسر استان گزارش شده است.

فائزه خلیل زاده اظهار کرد: نظارت بر ایمنی وسایل بازی در سطح شهر و پارک‌ها، نحوه قرار گیری و مکان قرارگیری به عهده شهرداری‌ها است اما متاسفانه اصلا به این موضوع توجه نمی‌شود.

وی با تاکید بر اینکه آمار ارائه شده مربوط به ست‌های بازی معمولی در پارک‌ها و بوستان‌ها است نه وسایل برقی شهربازی‌ها افزود: شهرداری باید ایمنی وسایل بازی را بررسی کند و از استاندارد آن مطمئن شود اما این کار توسط شهرداری‌ها انجام نشد و استاندارد با هزینه خودش کار بازدید را انجام داد.

خلیل‌زاده اذعان کرد: متاسفانه در راستای بی‌توجهی و عدم نظارت برای مثال امسال وسیله بازی نصب و دو سال بعد کفپوش مناسب نصب می‌شود و این اوضاع مطلوبی برای پارک‌ها نیست.

وی  به صاحبان مجموعه‌های بازی که جدیدا در سطح شهر یزد زیاد شده و در زیر زمین مغازه و مغازه اقدام به راه‌اندازی پارک کرده‌اند هشدار داد؛ اگر نسبت به اخذ مجوز از استاندارد اقدام نکنند پلمپ می‌شوند.

کارشناس مسئول برق و مکانیک اداره کل استاندار استان یزد تصریح کرد: متاسفانه هیچ نظارتی از سوی شهرداری، اصناف و یا هر ارگانی بر کار مجموعه‌های بازی سر پوشیده در مغازه ها و دیگر مکان‌ها نیست و هیچ ارگانی نیز پاسخگوی این مکان‌ها نیست و در پی عدم نظارت این پارک‌ها بدون هیچ محوزی راه‌اندازی شده‌اند.

پارک‌های استان یزد علاوه بر نداشتن ایمنی، تنوع و عدم داشتن امکانات برای بالا بردن خلاقیت و سرگرم کردن بچه‌ها، بسیار کثیف هستند و ست‌های بازی از لحاظ بهداشتی نیز وضعیت مناسبی ندارند.

یزد رسا

انتهای پیام/

 


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها