نمایش نمایش

شناسه : 25718082


بد نبود مسئولان تصمیم گیر به جای این که ۱۲۰ برابر بودجه پژوهشی کشور را خرج خرید هواپیما کنند که ۳ درصد مردم کشور از آن استفاده کنند، بودجه پژوهشی مراکز علمی را افزایش می دادند.

به گزارش عصر فرهنگ،دولت حدود ۴۰ میلیارد دلار خرج خرید هواپیماهایی کرده که عملا فقط قرار است ۳ درصد جامعه از آن استفاده کنند. از این ۳درصد، یک و نیم درصدشان مامورین دولتی هستند که با پول خود دولت از هواپیما استفاده می کنند.

می گویند می خواهیم با این هواپیماها خطوط بین المللی راه اندازی کرده و پول خریدش را از درآمدهای آن بدهیم در حالی که همین الان قیمت پروازهای ما بسیارگرانتر از برخی خطوط حاضر در منطقه مثل ترکیه و امارات هستند و عملا سفر با خطوط داخلی برای مسافران به صرفه نیست.

پ.ن: کل بودجه پژوهشی کشور ۳۲۵  میلیون دلار است که به گفته مدیرکل دفتر حمایت و پشتیبانی امور پژوهشی وزارت علوم ۸۹ درصد بودجه پژوهشی کشور خارج از این سرفصل هزینه می‌شود.

ب.ت: بد نبود مسئولان تصمیم گیر به جای این که ۱۲۰  برابر بودجه پژوهشی کشور را خرج خرید هواپیما کنند که ۳ درصد مردم کشور از آن استفاده کنند، بودجه پژوهشی دانشگاه هاو مراکز علمی را افزایش می دادند تا کشور ما صدرنشین جدول مهاجران علمی دنیا نشود.

مسعود بصیری

انتهای پیام /


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها