نمایش نمایش

شناسه : 23015402


خرداد ۹۳، همزمان با درج خبری مبنی بر احتمال سفر حمید رسایی به مسابقات جام‌جهانی برزیل بعنوان عضو کمیسیون اصل نود مجلس، هجمه بی‌سابقه‌ای علیه وی شکل گرفت و در کانون این حملات نیز محمدرضا تابش، نماینده اردکان قرار داشت.

به گزارش عصرفرهنگ؛ به نقل از اردکان گویا؛ خرداد ماه سال ۹۳، همزمان با انتشار خبری مبنی بر احتمال سفر حمید رسایی به مسابقات جام‌جهانی برزیل به عنوان عضو کمیسیون اصل نود مجلس و مسئول رسیدگی به پرونده فساد در فوتبال ایران، هجمه بی‌سابقه‌ای علیه وی شکل گرفت و در کانون این حملات نیز محمد رضا تابش، نماینده شهرستان اردکان قرار داشت.

او در مصاحبه با رسانه‌ها تلویحا حمید رسایی را به تمسخر گرفت و گفت: اینکه آقای رسایی بخواهند به برزیل بروند مشکلی ندارد، قاعدتا روزنامه ۹ دی هزینه ایشان را می دهد!

تابش در همان مصاحبه گفته بود: اگر هر نماینده ای از طرف مجلس به ماموریت اعزام شود یا همراه وزیر یا مسئولی به جایی برود، هزینه‌اش از اعتبارات اختصاص گرفته دولتی خواهد بود. این درحالیست که براساس قانون، درصورتی که وی با این عنوان به برزیل برود، می تواند از «حق ماموریت» هم بهره ببرد !

این در حالی است که این سفر با اصرار کمیسیون اصل ۹۰ مجلس و بنا بر ضرورتهای وظایف نظارتی نمایندگان بر فعالیت شش دستگاه دولتی حاضر در این مراسم و با توجه به تسلط رسایی به موضوع قرار بود انجام شود و اصل سفر نیز در هیات رییسه مجلس نهم به تصویب رسیده بود و البته خود حمید رسایی نیز مایل به انجام این سفر نبود و پس از این جنجال‌ها او این سفر را لغو کرد و از رسانه‌ بداخلاقی که در این جریان او را تخریب کرده بود، شکایت نمود و اتفاقا این رسانه را محکوم کرد و این رسانه مجبور به عذرخواهی از رسایی شد.

اما گردش روزگار کار را به جایی رسانده که حدود دو سال پس از آن هجمه‌ی تابش به نماینده وقت مردم تهران، خود به همراه کاروان پارالمپیک ایران راهی همان کشوری شده که قرار بود رسایی برای پیگیری پرونده فساد در فوتبال ایران به آنجا اعزام شود. البته تابش می‌تواند استدلال کند که من رییس فراکسیون ورزش هستم و اشکالی ندارد به این سفر بروم پاسخ این است که رسایی هم مسئول پرونده پیگیری فساد در فوتبال بود و در ثانی چه کسی است که نداند که فراکسیونها نهادهایی غیررسمی هستند و اکثر آنها با تلاش وزارت خانه‌ها و سازمان‌های دولتی شکل می‌گیرند تا در بزنگاه‌ها مانند بررسی بودجه و طرح‌ها و لوایح مرتبط از ظرفیت نمایندگان به نفع خود استفاده کنند و در مواردی نیز یک فراکسیون راه اندازی می‌شود تا در بزنگاه بتواند در قالب تعامل با یک نهاد از آن امتیاز بگیرد.

با این اوصاف، سوالات اساسی که از آقای تابش مطرح می‌شود آن است که با توجه به گفته‌های قبلی ایشان هزینه کلان این سفر غیرضروری برعهده چه کسی است؟ و اینکه آیا ایشان برای این سفر حق ماموریت هم دریافت می‌کنند؟ و اینکه ایشان مثلا در این رقابتها در حال چه خدمتی برای کشور هستند؟ و اینکه آیا ایشان با پول دولت و نهادهای عمومی عازم این سفر شده‌اند یا با پول مجلس؟(هرچند در اصل ماجرا تفاوتی نمی‌کند و هر دو بیت‌المال مسلمین است)

آقای تابش! آیا مرگ فقط برای همسایه حق است؟!

نویسنده: حمید رضا مستوفی اردکانی 


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها