نمایش نمایش

شناسه : 30315599
گذر از ابرکوه و بهانه‌ای برای گفتگو؛


علی کفاش زائر موتور سوار امام رضا(ع) گفت: چهارده سال پیش حاجتی داشتم هر نذری کردم برآورده نشد، تا اینکه امام رضا(ع) حاجتم را اجابت و من نذر کردم 14 سال با موتور به پابوس ایشان بروم.

به گزارش عصرفرهنگ؛ علی عضدی فرزند درویش متولد 1353 اهل شهرستان خفر است که چند روز پیش سفر خود را از جهرم استان فارس به مشهد مقدس با موتور آغاز کرد. روز گذشته آخرین روز سفر 10 روزه اش بود که به ابرکوه رسید و بخاطر پنچر شدن موتورش چند ساعتی را در این شهرستان ماندگار شد.

دوست دارم بعد از 14 سال هم نذرم را ادا کنم
علی عضدی در گفتگو با خبرنگار سرو ابرکوه، در خصوص اینکه چرا با موتور به سفر مشهد مقدس می رود، اظهار کرد: چهارده سال پیش حاجتی داشتم که هر نذری کردم برآورده نشد، تا اینکه به امام رضا (ع) گفتم اگر حاجتم را اجابت کنید 14 سال با موتور به پابوستان می آیم. در واقع با آقا عهد بستم و پس از 7 سال که این نذر را ادا کردم، حاجتم روا شد...

عضدی ادامه داد: امسال چهاردهمین سال و آخرین سالی است که باید نذرم ادا می شد، ولی دوست دارم سال های بعد نیز تا جایی که توانایی دارم، این عهد و پیمان را تکرار کنم.

وی بیان کرد: هر سال در کنار حاجت خودم به نیت سلامتی امام زمان (عج) و رهبر معظم انقلاب، این سفر را طی می کردم. چون این بزرگواران بر هر چیزی برای ما مقدم هستند. سال گذشته نیز به نیت مدافعان حرم به مشهد مقدس رفتم.

کویر طبس شبیه صحرای کربلا است
عضدی از لذت های این سفر چنین گفت: قطعاً اول و آخر هر چیزی خدا است و ائمه علیهم السلام واسطه ما و خدا هستند. واسطه خوشگل و زیبای منم، امام رضا (ع) بود، حتی کربلای رایگان هم از ایشان گرفتم. سفر به مشهد را در تابستان انجام می دهم و از شوق وصال معشوق، چیزی به اسم گرما و خستگی را حس نمی کنم.

زائر امام رضا (ع) تصریح کرد: کویر طبس شبیه صحرای کربلا است؛ اگر کسی بخواهد کربلا را حس کند از همین جا هم می تواند و نیازی نیست که فرسنگ ها راه را طی کند. از همین جا که سلام و عرض ادب داشته باشیم جواب سلام را می شنویم.

روزانه 14 ساعت با موتور رانندگی می کنم/ عنایت آقا لذت سفر را چندین برابر می کند
وی اذعان کرد: طول مدت سفر هر روز از ساعت 6 صبح تا غروب آفتاب به طور تقریبی 300 الی 400 کیلومتر، فاصله ی هزار و 450 کیلومتری از جهرم تا مشهد را با موتور طی می کنم. در مسیر حرکت روزانه 14 ساعت رانندگی و 4 ساعت استراحت می کنم، فقط برای اینکه 2 روز را خدمت علی ابن موسی الرضا (ع) باشم.

مرد جهرمی عنوان کرد: هزینه سفرم را از طریق کفاشی تأمین می کنم در واقع شغل اصلیم کفاشی (واکس زدن کفش) و فروش کفی کفش است، در شهر خودم (به علی کفاش معروف هستم) قبلاً مغازه داشتم و در حال حاضر به صورت سیار کار می کنم. همچنین از مواد غذایی و داروهای گیاهی در طول سفر استفاده می کنم که کمتر خسته شوم.

عضدی افزود: کسی که عاشق علی ابن موسی الرضا (ع) شد باید از جان خود مایه بگذارد. اگر لطف خدا و کرم آقا نبود، شاید در طول سفر با نزدیک شدن به هر ماشین سنگینی از جاده خارج و دچار سانحه می شدم و همین عنایت امام رضا (ع) لذت سفر را برایم چندین برابر می کند.

تا ائمه دعوت نکنن نمی شود
زائر موتور سوار گفت: نظر آقا همیشه و همه جا شامل حالم شده است که تعریفی نیست بلکه باید دید. خدا انسان را اشرف مخلوقات قرار داد و روح خود را در انسان دمید و توانی به او داد که با قلب پاک و دل صاف به قرب الی الله برسد نه اینکه برایش نردبان قرار دهد که از پله ها بالا برود.

وی ضمن تأکید بر این موضوع که تا ائمه دعوت نکند نمی شود، تأکید کرد: خدا همان کسی است که درختی را در دل سخت ترین تخته سنگ ها می رویاند و امام رضا (ع) هم همان کسی است که ضامن یک حیوان شد، پس چرا به ما لطف نکند ما که اشرف مخلوقات خدا هستیم و جایگاه ویژه داریم.

آقا صندوقچه دلم را گردگیری می کنند
عضدی اضافه کرد: درست است که زیارت ثامن الحجج در رفتن به شهر مشهد نیست و از هر کجای دنیا که صدایش کنیم همانند برادر مهربان پاسخ می دهند، ولی حس می کنم هر بار صندوقچه دلم را برای امام رضا (ع) می آورم، گرد و غبار و ناخالصی هایش را جارو می زنن و تمیز می شود و دوباره آن را بر می گردانم.

زائر جهرمی خاطر نشان کرد: مشکل بی پولی داشتم و سختی زیاد کشیدم ولی ناامید نشدم، چون به آقا بدهکارم و چک ایشان را که برای ضمانت گرفته ام باید پاس کنم، نباید بی معرفت باشم.

وی با اشاره به ضرب المثل معروف از تو حرکت از خدا برکت عنوان کرد: بعضی ها می گویند دلت خوشه؟ چرا این همه راه را می کوبی با موتور به مشهد می روی خسته می شوی. ولی من می گویم: آقا که این همه راه از مدینه به ایران (مشهد) آمدند و خستگی کشیدند، مهم نبود؟

ائمه علیهم السلام بهترین پزشکان و حامیان هستند
عضدی گفت: افرادی هستند که مشکلات و گرفتاری های بزرگ و کوچک دارند توصیه می کنم؛ وقتی پزشکان و حامیانی مثل امام حسین و امام رضا (ع) داریم، چرا باید جای دیگر مراجعه کنیم. قطعاً وقتی جذب و عاشق اینها می شویم در زندگیمان هم اثر می گذارند. سفر مشهد خیلی تأثیرات مثبت دیگر در زندگیم داشت، نمونه آن تغییرات اخلاقی و رفتاری است که قبلاً سریع عصبانی می شدم ولی اکنون شده ام غلام حلقه به گوش آقا...

وی تصریح کرد: سفر اصلی سفر مهدی فاطمه (س) است که وقتی بخواهند بیایند، باید همه جا را برایشان تمیز و مرتب و جاده ها را گل افشانی کنیم تا ظهور کنند منظور این است که همه چیزهای خوب (یعنی انجام واجبات و ترک محرمات) را برای میهمان عزیز امام زمان (عج) مهیا کنیم، که بالاخره روزی آقا می آید...

 

انتهای پیام/


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها