نمایش نمایش

شناسه : 25840488


جلسه شورای حل اختلاف زندان مرکزی یزد امروز با خبرهای خوشی همراه بود، خبری از گذشت اولیای دم از پنج قصاص نفس در یزد و آزادی ۸۴ زندانی از زندان یزد.

به گزارش عصر فرهنگ،به نقل از مهر، معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان یزد در امور شوراهای حل اختلاف صبح امروز در جلسه شورای حل اختلاف زندان مرکزی یزد اظهار داشت: تلاش‌های شورای حل اختلاف زندان مرکزی یزد برای عفو و گذشت و صلح و سازش نتایج بسیار خوبی داشته به نحوی که در سال جاری از شاکیان پنج پرونده که حکم محکومان آن اعدام بوده، رضایت اخذ شد.

محمدرضا حداد عنوان کرد: با تلاش‌های صورت گرفته، شاکیان پنج پرونده از قصاص نفس قاتلان گذشت کردند که این تلاش زندگی بخش، قابل تحسین است.

وی ادامه داد: همچنین با برگزاری جلسات متعدد با شاکیان پرونده‌هایی که آزادی زندانیان آن نیاز به رضایت شاکی داشته، ۸۴ نفر از زندان‌ آزاد شدند.

معاون قضایی رئیس کل دادگستری استان یزد در امور شوراهای حل اختلاف همچنین یادآور شد: در فصل پاییز امسال ۱۴۰ پرونده به شورای حل اختلاف زندان مرکزی یزد وارد شده و با تلاش‌های صورت گرفته در راستای صلح و سازش بین طرفین دعوی ۱۳۷ پرونده مختومه شد که البته بخشی از پرونده‌ها مربوط به قبل بوده است.

حداد در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: با توجه به ظرفیت زندان مرکزی یزد به زودی شعبه دوم شورای حل اختلاف ویژه صلح و سازش نیز راه‌اندازی خواهد شد.

وی بیان کرد: راه اندازی این شعبه کمک می کند تا اعضای شورا با فراغت بیشتر در راستای تحقق اهداف متعالی شورای حل اختلاف گام بردارند.

انتهای پیام/ ز د 
 


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها