نمایش نمایش

شناسه : 32447890
رئیس بنیاد نهج البلاغه استان یزد عنوان کرد


رئیس بنیاد نهج البلاغه استان یزد از برگزاری همایش ملی معارف قرآن در نهج البلاغه پنجشنبه 30 آذر ماه با همکاری بنیاد نهج البلاغه استان و دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد خبر داد.

به گزارش عصر فرهنگ؛ رئیس بنیاد نهج البلاغه استان یزد در گفتگو با خبرنگار یزد رسا گفت: همایش ملی معارف قرآن در نهج البلاغه پنجشنبه 30 آذر ماه با همکاری بنیاد نهج البلاغه استان و دانشگاه آزاد اسلامی واحد یزد برگزار می‌شود.

محمدرضا ابویی اظهار داشت: استان یزد با توجه به رویکرد مذهبی دینی اش می تواند محلی برای ارائه و ترویج معارف بلند دینی برای افکار عمومی و به ویژه خواص، دانشگاهیان و حوزه های دینی باشد.
وی با بیان این که دانشگاه آزاد اسلامی یزد یک دانشگاه جامع مادر در بین دانشگاه های آزاد است، تصریح کرد: این دانشگاه دارای رشته های تخصصی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در حوزه علوم قرآن و حدیث است و ده ها دانشجو در این رشته ها مشغول به تحصیل هستند.
ابویی ادامه داد: سایر رشته های مرتبط از جمله مدیریت، حقوق و ... نیز می توانند از نهج البلاغه استفاده کنند؛ از این رو دانشگاه آزاد واحد یزد و بنیاد نهج البلاغه استان با یک تفاهم نامه ای درصدد بر آمدد تا همایش ملی معارف قرآن در نهج البلاغه را در یزد برگزار کنند.
دبیر همایش ملی معارف قرآن در نهج البلاغه گفت: نهج البلاغه یکی از مهمترین منابع دینی مورد استفاده اهل تسنن و شیعیان است و علمای سنی وشیعه هر دو از شارحین نهج البلاغه هستند که این موضوع خود نشان دهنده نقطه تلاقی و وحدت برای خواص و اهل اندیشه در جهان اسلام است.
ابویی اظهار داشت: آیت الله دین پرور رئیس بنیاد نهج ابلاغه کشور، دکتر منصور پهلوان مدیر گروه تخصص نهج البلاغه دانشگاه تهران  و سر دبیر فصلنامه پژوهشی نهج البلاغه میهمانان ویژه  این همایش خواهند بود.
وی اعلام کرد: بیش از 70 مقاله علمی و پژوهشی به دبیرخانه همایش ارسال که از این تعداد حدود شصت اثر پذیرفته شده و ده مقاله برترنیز برای ارائه حضور در همایش انتخاب شده است.
ابویی در توضیح برنامه های همایش گفت: این همایش یک روزه در دو جلسه صبح و عصر برگزار خواهد شد. جلسه صبح همراه با سخنرانی و ارائه چهار مقاله خواهد بود و در جلسه عصر نیز شش مقاله ارائه خواهد شد و پس از آن یک کارگاه تخصص با حضور اساتید این حوزه برگزار خواهد شد.
رئیس بنیاد نهج البلاغه استان یزد در آخر از علاقمندان به فضائل و مناقب اهل بیت به ویژه طلاب، روحانیون و همه دانشگاهیان در خواست کرد در این همایش شرکت کنند.
انتهای پیام/


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها