نمایش نمایش

شناسه : 31386751


کارشناس دانه‌های روغنی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد در بافق گفت: در سال زراعی جدید 5 هکتار از اراضی بافق به کشت کلزا اختصاص داده شده است.

به گزارش عصرفرهنگ؛ به نقل از بافق خبر؛ مژگان میرزا باقری کارشناس دانه‌های روغنی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد در دیدار با حمید عسکری رئیس جهاد کشاورزی بافق از ختصاص 5 هکتار از اراضی بافق به کشت کلزا در سال زراعی جدید خبر داد.

وی در ادامه گفت: با توجه به اهمیت کشت دانه‌های روغنی در کشور و ضرورت تولید مواد اولیه دانه‌های روغنی طرح افزایش تولید کلزا  یکی از طرح‌های مورد توجه است که از طریق وزارت جهاد کشاورزی به استان‌ها ابلاغ خواهد شد.

میرزا باقری در خصوص سهمیه کشت کلزا برای استان یزد در سال زراعی 1396- 1397 اظهار داشت: در سال زراعی جدید هزار هکتار برای استان یزد تعیین شده که این سطح سهمیه بین شهرستان‌ها تقسیم شده است.

کارشناس دانه‌های روغنی سازمان جهاد کشاورزی استان یزد تصریح کرد: شهرستان بافق در سال1397-1396 باید 5 هکتار کشت کلزا را انجام دهد و قرار شد با کشاورزانی که دارای اراضی مرغوب هستند و تجربه کشت کافی دارند قرارداد بسته شود که یک نسخه از این قرارداد به کارگزار بیمه جهت بیمه مزارع و یک نسخه هم به بانک کشاورزی جهت پرداخت تسهیلات ویژه کاشت کلزا تحویل داده شود.

این مقام مسئول گفت: یکی از برنامه‌هایی که برای کمک به افزایش سطح تولید دانه‌های روغنی منظور شده تحویل دستگاه ریزدانه کار به متقاضیان کشت کلزا است. این دستگاه حدود 50میلیون ریال آن به صورت بلاعوض است و بقیه قیمت دستگاه ازطریق تسهیلات مکانیزاسیون پرداخت می‌شود و متقاضیان می توانند با خرید این دستگاه  علاوه بر کشت کلزا، کشت سایر محصولات مانند گندم، جو و حبوبات را انجام دهند.

میرزا باقری در پایان گفت: امیدواریم شهرستان بافق بتواند با برنامه‌ریزی صحیح در زمینه کشت دانه‌های روغنی گام بردارد و تولید محصول خوبی را داشته باشد.

انتهای پیام/ع.ع


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها