نمایش نمایش

شناسه : 32798552
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد:


لطفی گفت: حدودا 63 درصد زنان و مردان استان با شاخص نمایه توده بدنی غیر نرمالی دارند که باید تلاش کنند با ورزش و رژیم این میزان را کاهش دهیم.

به گزارش عصر فرهنگ؛ محمدحسن لطفی معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به برگزاری طرح بسیج اطلاع‌رسانی تغذیه در استان گفت: هدف از این برنامه افزایش سواد و اطلاعات جامعه پیرامون تغذیه مناسب و سالم است.
وی با اشاره به اینکه بیماری‌های غیر واگیر در حال شیوع در استان یزد هستند، اظهار داشت: متاسفانه یکی از علل اصلی این موضوع، سبک غذایی نامناسب در استان یزد است. لذا لازم است که اطلاع‌رسانی مناسب و هشدارهای کافی نسبت به این بیماری‌ها به مردم استان داده شود.
وی بیان داشت: 30 درصد از مردم استان به شکلی با انواع مواد دخانی ارتباط دارند، که باید این میزان را با فرهنگسازی مناسب کاهش دهیم.
وی گفت: در یزد بالاترین تعداد واحد صنفی برای عرضه فست فود دایر است که باید به مردم در این زمینه آموزش بدهیم. چرا که معتقدیم اشتغال سالم و مولد اشتغالی است که توسعه سالم جامعه دیده شود نه اینکه واحدهای فست فود با شرایط بعضاً بد بهداشتی فعالیت بکنند.
وی ادامه داد: متاسفانه امروز 68 درصد بانوان و 57 درصد آقایان در استان یزد دچار اضافه وزن و چاقی هستند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یزد بیان داشت: حدودا 63 درصد زنان و مردان استان با شاخص نمایه توده بدنی غیر نرمالی دارند که باید تلاش کنند با ورزش و رژیم این میزان را کاهش دهیم.
انتهای پیام/


فرهنگی فرهنگی

جدیدترین ها جدیدترین ها